11. 7. 2015 13:15
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Německa silničních motocyklů.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Sachsenring - Karel Hanika na KTM obsadil třetí místo v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Německa silničních motocyklů. Brněnský pilot zopakoval nejlepší výsledek kariéry v boji o pole position z předchozího závodu v Assenu a znovu se postav do první řady startovního roštu.

Jakub Kornfeil ve stejné třídě obsadil 18. místo. Karel Abraham v MotoGP po zranění chyběl a na jeho stroj usedl Japonec Hiroši Aojama. Vyhrál Španěl Márquéz.

Na vítězného lídra seriálu Dannyho Kenta s Hondou ztratil Hanika 521 tisícin vteřiny. Mezi oba jezdce se na poslední chvíli "vmáčkl" Ital Enea Bastianini v sedle další Hondy.

Kenta ani Haniku v cestě za umístěním v první startovní řadě nezastavil ani pád, který oba jezdci během kvalifikace utrpěli.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto 3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:26,420, 2. Bastianini (It./Honda) -0,519, 3. Hanika -0,521, ...18. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,294.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:24,044, 2. Simeon (Belg./Kalex) -0,089, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,247.

MotoGP: 1. Márquez 1:20,336, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,292, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,293.