Hamilton vyhrál domácí kvalifikaci formule 1 v Silverstone

4. 7. 2015 15:04
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie formule 1.
Lewis Hamilton slaví vítězství v kvalifikaci v Silverstone.
Lewis Hamilton slaví vítězství v kvalifikaci v Silverstone. | Foto: Reuters

Silverstone - Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál kvalifikaci na domácí Velkou cenu Velké Británie formule 1.

"Fanoušci byli výborní. Všechny ty cedule, vlajky, zprávy na sociálních sítích  byly velkým povzbuzením," chválil britské fanoušky držitel osmého pole position z devíti GP sezony.

Obhájce titulu vyhrál před týmovým kolegou Nicem Rosbergem. Druhá řada patří Williamsu v pořadí Felipe Massa, Valtteri Bottas.

Také třetí řada startovního roštu bude stejnobarevná, vedle Kimiho Räikkönena se postaví v druhém Ferrari Sebastian Vettel.

Na domácí půdě znovu zklamal McLaren, Fernando Alonso a Jenson Button vypadli už v první částí kvalifikace. O dva vozy přišla "tradičně" i Marussia a neuspěl ani Felipe Nasr v Sauberu.

"Je to těžké, hlavně před domácím publikem. [Já i Alonso] jsme zvyklí bojovat o vítězství," řekl smutný Button.

Grand Prix Vleké Británie startuje zítra ve 14:00 hodin našeho času a sledovat ji můžete v online reportáži  ZDE. Závod vysílá živě stanice Sport2 HD.

Kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Silverstone: