Hamburk vyhrál v Mohuči a je mimo sestupová místa

3. 5. 2015 17:53
Pět týmů na konci tabulky bundesligy nyní dělí jen čtyři body.
Radost Hambrugeru SV
Radost Hambrugeru SV | Foto: Reuters

Berlín - Hamburk zvítězil v 31. kole německé fotbalové ligy na půdě Mohuče 2:1 a ze sedmnáctého místa poskočil na nesestupovou čtrnáctou pozici. Pět týmů na konci tabulky bundesligy nyní dělí jen čtyři body.

Hamburk vyhrál už v minulém kole nad Augsburgem a vzestup formy potvrdil i na půdě desáté Mohuče. Byl sice na začátku utkání pod velkým tlakem a dvakrát ho podržel brankář Adler, ale po nešťastné hlavičce domácího Baumgartlingera do vlastní brány se ujal vedení.

Ačkoliv hru tvořila především Mohuč, měli hosté také řadu šancí na zvýšení skóre. Jenže to se jim nepodařilo a v 76. minutě po povedené akci srovnal Malli. Hosté dokonce mohli přijít o všechny body, jenže je opět podržel Adler, který znovu dostal přednost před Drobným.

Hamburk ovšem nakonec přece jen slavil důležité vítězství, tři minuty před koncem se po odraženém míči z vápna trefil přesně k tyči srbský záložník Kačar.

Tři body si ze soupeřova hřiště odvezla také Borussia Mönchengladbach, která zvítězila 2:1 na hřišti Herthy Berlín. Hosté rychle vedli po brance Kruseho, jen o dvě minuty později ale vyrovnal domácí Stocker.

Dlouho to poté vypadalo na remízu, pět minut před koncem se ale prosadil střídající Traoré. Kromě výhry zajistil Borussii také posun na třetí místo, které znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Mohuč - Hamburk 1:2(76. Malli - 37. vlastní Baumgartlinger, 87. Kacar), Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:2 (13. Stocker - 11. Kruse, 85. Traoré).

1. Bayern Mnichov 31 24 4 3 77:15 76
2. Wolfsburg 31 18 8 5 65:34 62
3. Mönchengladbach 31 17 9 5 47:23 60
4. Leverkusen 31 16 10 5 59:32 58
5. Schalke 31 12 9 10 41:36 45
6. Augsburg 31 13 4 14 38:40 43
7. Brémy 31 11 9 11 47:59 42
8. Hoffenheim 31 11 8 12 46:49 41