reklama

Hadamczik vyřadil 4 hráče. Mrázek nahradí Pöpperleho

Brankář Petr Mrázek. Brankář Petr Mrázek. Foto: Reuters

Brno - Snažili se, dřeli, ale bylo to málo. Na světový šampionát se nepodívají. Kouč národního hokejového týmu Alois Hadamczik vyřadil před nedělním zápasem českých her proti Rusku z kádru čtyři hráče.

Nepříjemný verdikt si vyslechli hokejisté Komety Jakub Svoboda a Tomáš Žižka, obránce Slavie Jakub Krejčík a mladý útočník Petr Holík ze Zlína.

Třetí gólman Tomáš Pöpperle se pak před zápasem rozhodl, že místo na šampionátu přenechá nejlepšímu gólmanovi MS hráčů do 20 let Petru Mrázkovi. Ten se svým týmem Ottawa 67's totiž v noci vypadl z juniorské OHL.

Čtěte také:

Hadamczik: Mám skoro jasno. Váhám jen na dvou postech
Češi prohráli s Finskem, šance na prvenství však žije
Červenka na MS nepojede, má zlomený prst na ruce
7 dní do MS: Poradí si Češi bez gólmana ze zámoří?

Kádr teď čítá sedmadvacet hokejistů, po dnešním zápase se tedy Hadamczik rozloučí s dalšími dvěma hráči. Konkrétně útočníky, kterých je v současném týmů přebytek.

Aktuální kádr českých hokejistů:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL),

obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Jakub Kindl (Detroit/NHL),

útočníci: Lukáš Kašpar, Jiří Novotný (oba Astana/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Koukal (Pardubice), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Vincour (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Jiří Tlustý (Carolina/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Michael Frolík (Chicago/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL).

Sport - 29. 4. 2012 19:30

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama