Guardiola se rozloučil s Bayernem ziskem double

21. 5. 2016 23:03
Ligoví mistři porazili v berlínském finále 4:3 na penalty Dortmund, během 120 minut góly nepadly.
Pep Guardiola po vítězném pohárovém finále
Pep Guardiola po vítězném pohárovém finále | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli na rozloučenou s trenérem Pepem Guardiolou Německý pohár, španělský kouč tak odchází do Manchesteru City se ziskem double. Ligoví mistři porazili v berlínském finále 4:3 na penalty Dortmund, během 120 minut góly nepadly.

Rozstřel rozhodl Brazilec Douglas Costa, jenž proměnil poslední pokutový kop a přivedl k slzám bývalého úspěšného trenéra Barcelony Guardiolu, jenž se s Bayernem loučí po třech sezonách sedmou velkou trofejí.

Bayern ovládl domácí pohár poosmnácté v historii a po roční pauze. Dortmund je prvním týmem, který prohrál tři pohárová finále za sebou.

V penaltovém rozstřelu chytil německý reprezentační gólman Manuel Neuer pokus Svena Bendera a Sokratisova střela se otřela zvnějšku o tyč. Na straně Bayernu neuspěl pouze mládežnický reprezentant Joshua Kimmich.