Gruber vyhrál závod SP sdruženářů ve Val di Fiemme

30. 1. 2015 15:01
Rakušan Bernhard Gruber vyhrál závod Světového poháru v severské kombinaci ve Val di Fiemme a ukončil tak vítěznou sérii německého lídra seriálu Erica Frenzela.
Bernhard Gruber
Bernhard Gruber | Foto: Reuters

Val di Fiemme  - Rakušan Bernhard Gruber vyhrál závod Světového poháru v severské kombinaci ve Val di Fiemme a ukončil tak vítěznou sérii německého lídra seriálu Erica Frenzela. Nejlepší z Čechů Miroslav Dvořák obsadil v závodě, který italské zimní středisko převzalo po odřeknutí Liberce, 32. místo.

Frenzel, který vyhrál pět závodů za sebou, byl dnes po skoku devatenáctý a po skvělé stíhací jízdě doběhl na šestém místě. Upevnil si tak vedení v průběžném pořadí a v nedělním závodě může s předstihem oslavit zisk třetího křišťálového globu v řadě.

Dvaatřicetiletý Gruber figuroval po skoku na šestém místě a premiérové vítězství v sezoně vybojoval v běhu na 10 km s náskokem 7,8 sekundy před Janem Schmidem. Třetí skončil další Nor Jörgen Graabak.

Dvořák, jenž na můstku obsadil až 41. místo, zaostal za Gruberem na 32. místě o 2:46,2 minuty. Tomáš Slavík, který vybíhal ze 14. místa, skončil o další čtyři příčky za Dvořákem. Na vítěze ztratil 3:23,7 minuty.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

1. Gruber (Rak.) 29:13,9, 2. Schmid -7,8, 3. Graabak (oba Nor.) -10,2, 4. Schneider (Rak.) -10,6, 5. Kokslien (Nor.) -11,0, 6. Frenzel (Něm.) -11,2, 7. Moan (Nor.) -15,5, 8. Bauer (It.) -17,6, 9. Seidl -20,1, 10. Denifl (oba Rak.) -26,3, ...32. Dvořák -2:46,2, 36. Slavík (oba ČR) -3:23,7.

Průběžné pořadí SP (po 13 ze 17 závodů): 1. Frenzel 861 b., 2. A. Watabe (Jap.) 541, 3. Gruber 540, 4. Schmid 528, 5. Riessle 500, 6. Rydzek (oba Něm.) 481, ...20. Dvořák 161, 30. Portyk (ČR) 80.