Griffin dovedl v NBA oslabené Clippers k výhře nad Houstonem

5. 5. 2015 7:56
Basketbalisté Los Angeles Clippers i bez zraněného Chrise Paula porazili v úvodním utkání semifinále Západní konference NBA Houston 117:101.
Blake Griffin k výhře přispěl druhým triple-double v řadě
Blake Griffin k výhře přispěl druhým triple-double v řadě | Foto: Reuters

Houston - Basketbalisté Los Angeles Clippers i bez zraněného Chrise Paula porazili v úvodním utkání semifinále Západní konference NBA Houston 117:101. Blake Griffin k výhře přispěl druhým triple-double v řadě. Chicago dokázalo zvítězit v Cleveleandu 99:92 a také vede 1:0 na zápasy.

Chris Paul se po zranění stehenního svalu v sedmém zápase série se San Antoniem nestihl dát do pořádku a Clippers chyběl poprvé v sezoně. V základní sestavě se tak objevil Austin Rivers, syn trenéra týmu z Los Angeles, a přispěl k vítězství nad Houstonem 17 body.

Hvězdou večera ale byl jeho spoluhráč Griffin, který si připsal triple-double za 26 bodů, 14 doskoků a 13 asistencí. Griffin zaznamenal druhý triple-double za sebou, což se v play-off naposledy povedlo Jasonu Kiddovi v roce 2002.

Clippers ještě v poločase prohrávali o čtyři body, ale pak měli navrch i díky střelbě z dálky. V druhé půli proměnili jedenáct z 16 vystřelených trojek. Houstonu nestačilo 22 bodů a 10 doskoků Dwighta Howarda, ani 20 bodů a 12 asistencí Jamese Hardena.

Cleveland se do konce sezony musí obejít bez zraněné opory Kevina Lovea a v úvodních dvou zápasech proti Chicagu nemůže nastoupit ani další hráč základu, distancovaný J. R. Smith. Oslabení Cavaliers na svém hřišti proti Bulls nejdříve dotáhli šestnáctibodovou ztrátu, když vyrovnali na 51:51. Ale Bulls vzápětí opět odskočili šňůrou 15:0. Domácí už se nedokázali přiblížit na méně než 4 body.

Bulls vedl s 25 body Derrick Rose, jenž se po problémech s koleny v minulých sezonách vrátil do bývalé formy. Pau Gasol přidal 21 bodů s 10 doskoky a Jimmy Butler 20 bodů. Za domácí nastřílel 30 bodů Kyrie Irving.

"Všichni se musíme hodně zlepšit. Ani já jsem dnes nehrál dobře," řekl po utkání LeBron James, jenž si připsal 19 bodů, 15 doskoků a 9 asistencí, ale i 6 ztrát.