Gól a geniální přihrávka. Jágr zářil a přepisoval tabulky

9. 12. 2014 6:28
Jaromír Jágr gólem a asistencí řídil výhru New Yersey proti Carolině.
Podívejte se na góly z utkání mezi Carolinou a New Jersey | Video: nhl.com

Carolina - První hvězdou zápasu hokejové NHL byl v pondělí vyhlášen Jaromír Jágr, kdy rozhodl gólem a asistencí o výhře New Jersey proti Carolině 2:1. Devils přitom od 28 minuty prohrávali, ale český útočník vyrovnal a těsně před druhou přestávkou připravil obrat. Asistenci u jediné trefy domácích Hurricanes si připsal Andrej Nestrašil.

Díky dvěma bodům se tak česká osmašedesátka posunula v historickém pořadí produktivity už na páté místo před Marcela Dionnea, na čtvrtého Rona Francise ztrácí 26 bodů. Celkově zapsal už 1772. kanadský bod, 710. gól a odehrál 1 500. utkání v NHL.

Jágrovi přitom ještě před zápasem nebylo úplně dobře. "Ještě ve čtyři hodiny odpoledne jsem mluvil s trenérem a říkal jsem mu, ať mě moc nenasazuje, že se necítím dobře, že nemám energii. O hodinu později se to najednou otočilo a začal jsem se na zápas těšit," popsala novinářům hvězda zápasu.

Nakonec Jágr strávil na ledě více než 20 minut a byl druhým nejvytíženějším útočníkem Devils, kteří znovu postrádali řadu klíčových hráčů včetně svého nejlepšího střelce Mika Cammalleriho a Patrika Eliáše. Možná i proto byl Jágr nejpilnějším hráčem New Jersey ve střelbě - Cama Warda v brance Caroliny prověřil hned pětkrát.

Ódy na českou legendu pěl i Scott Gomez, Jágrův nový spoluhráč v útočné formaci, který si večer připsal dvě asistence.

"On prostě ví, jak se dostat do brány, pořád dokáže na ledě dominovat. Je vtipné, že všichni, co jsme tady, jsme byli jeho fanoušci, když jsme vyrůstali. Teď díky němu hrajeme snadněji, stačí mu dát puk," řekl Gomez.

Jágr: Rekordy? Měl jsem dobré spoluhráče

Trenér Devils Peter DeBoer nemohl při hodnocení zápasu na Jágra zapomenout. "Každý den si připomínám u jak výjimečné věci mám možnost být. Možná že tohle už nikdy neuvidím, aby takový hráč hrál na takhle skvělé úrovni takovou dobu," vysekl poklonu DeBoer.

A sám Jágr? O dalších pokořených milnících historie NHL se rozhovořil jen skromně. "Hrál jsem v dobrých týmech s dobrými spoluhráči. O tom to celé je. Dřív nebo později nějaké ty góly dát musíte," usmívala se kladenská hvězda.

V dalším večerním asistenci si Tomáš Fleischmann připsal asistenci u gólu Floridy ale porážce se St. Louis nezabránil. V dresu Blues se doma poprvé představil gólman Martin Brodeur.

Pittsburgh prohrál na ledě New Yorku Rangers 3:4 v prodloužení. Za Penguins ale bodovali Crosby i Malkin, kteří se předhánějí s Jakubem Voráčkem v bodování celé NHL.

NHL:

NY Rangers - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
24. Miller, 29. Rick Nash, 53. Hayes, 64. Klein - 13. Spaling, 56. Malkin, 56. Downie. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Nash, 2. Klein (oba Rangers), 3. Malkin (Pittsburgh).

St. Louis - Florida 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 12. Lapierre, 18. I. Cole, 59. Porter, 60. Stastny - 36. Bjugstad (Fleischmann), 55. Ekblad. Střely na branku: 28:34. Diváci: 17.330. Hvězdy utkání: 1. Brodeur, 2. Porter, 3. Lapierre (všichni St. Louis).

Carolina - New Jersey 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
28. Faulk (Nestrašil) - 35. Jágr, 40. Henrique (Jágr). Střely na branku: 40:16. Diváci: 9815. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Gomez (oba New Jersey), 3. Faulk (Carolina).

4. Winnipeg 28 14 5 9 64:64 33
5. Minnesota 25 14 1 10 71:61 29
6. Dallas 27 10 5 12 79:95 25
7. Colorado 27 9 6 12 72:89 24