Giro: Po úniku slaví Zakarin, Contador dál v čele

20. 5. 2015 17:47
Ruský cyklista Ilnur Zakarin vyhrál po samostatném úniku 11. etapu Gira d'Italia.
Zakarin slaví etapové vítězství na Giro 2015
Zakarin slaví etapové vítězství na Giro 2015 | Foto: Reuters

Imola - Ruský cyklista Ilnur Zakarin vyhrál po samostatném úniku 11. etapu Gira d'Italia. Pětadvacetiletý jezdec týmu Kaťuša vyhrál s téměř minutovým náskokem před nejbližšími pronásledovateli, v čele průběžného pořadí se ale nic nezměnilo.

Španěl Alberto Contador dál vede s náskokem tří sekund před domácím Fabiem Aruem, Roman Kreuziger drží páté místo a Leopold König je desátý.

Zakarin zaútočil zhruba 20 kilometrů před cílem na slavném autodromu Enza a Dina Ferrariových v Imole a ujel z desetičlenné skupinky uprchlíků. Do cíle 153 km dlouhé trasy si stihl vypracovat náskok 53 sekund před Carlosem Betancourem, který vyhrál spurt prvních pronásledovatelů.

Peloton se všemi favority včetně Contadora, který se ještě v posledním stoupání před cílem pokusil zaútočit a soupeřům ujet, dojel v deštivém počasí se ztrátou 1:02 na vítěze. V hlavní skupině nechyběli vedle Arua či Richieho Portea ani Kreuziger a König.

Ve čtvrtek čeká cyklisty 190 km dlouhá 12. etapa z Imoly do Vicenza. Po rovinatých dvou třetinách trasy čekají v jejím závěru závodníky tři vrchařské prémie nižších kategorií.

Cyklistický závod Giro d'Italia:

11. etapa Forli - Imola (147 km): 1. Zakarin (Rus./Kaťuša) 3:55:08, 2. Betancur (Kol./AG2R), 3. Pellizotti (It./Androni Giocattoli), 4. Intxausti (Šp./Movistar), 5. Rosa (It./Astana), 6. Kruijswijk (Niz./LottoNL), 7. Hesjedal (Kan./Cannondale) všichni -53, 8. Paterski (Pol./CCC), 9. Gilbert (Belg./BMC) oba -58, 10. Lobato (Šp./Movistar), ...22. König (ČR/Sky), 30. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni -1:02, 101. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -19:05.

Průběžné pořadí: 1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 46:54:19, 2. Aru (It./Astana) -3, 3. Landa (Šp./Astana) -46, 4. Cataldo (It./Astana) -1:16, 5. Kreuziger -1:46, 6. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step) -2:10, 7. Visconti (It./Movistar) -2:12, 8. Caruso (It./BMC) -2:20, 9. Amador (Kost./Movistar) -2:24, 10. König -2:30, ...120. Vakoč -1:50:42.