reklama

Gebrselassie vyhrál stíhací závod s Radcliffeovou

//cdn.i0.cz/public-data/c3/f7/763665663ca182bf1e376b0064bd_r16:9_w720_h405_gi:photo:466751.jpg Foto: Reuters

Vídeň - Stíhací závod mezi vytrvaleckými hvězdami Hailem Gebrselassiem a Paulou Radcliffeovou skončil triumfem slavného Etiopana. Na trati půlmaratonu ve Vídni zlikvidoval Gebrselassie bezmála osmiminutový handicap už na 16. kilometru a v cíli jej jen 52 sekund dělilo od pokoření hranice jedné hodiny.

Radcliffeová, jež pojala závod jako přípravu na start v maratonu na domácích olympijských hrách, dosáhla času 1:12:03 a byla zklamaná. Osobní rekord má o více než pět minut lepší.

"Bohužel to nešlo tak, jak jsem si představovala. Musím přiznat, že se momentálně cítím dost špatně," řekla Radcliffeová. "Po šesti kilometrech jsem začala mít slabé a prázdné nohy. Jsem zklamaná, ale tušila jsem, že po nedávném zánětu průdušek nebudu v nejlepší formě," doplnila světová rekordmanka v maratonu.

Čtěte také:

Bolt zahájil olympijskou sezonu vítězstvím ve štafetě
V pražském půlmaratonu padaly rekordy, běžel i Nedvěd

Gebrselassie, který se vydal na trať přesně sedm minut a 52 sekund po vytáhlé Britce, měl pro soupeřku slova pochopení. "Paula měla špatný den. V atletice to tak bývá, přijdou zase ty lepší," řekl.

Hlavní závod na maratonské distanci ve Vídni ovládli Keňané, v traťovém rekordu 2:06:58 zvítězil Henry Sugut a zopakoval vítězství z roku 2010. Závod žen pro sebe rozhodla obhájkyně prvenství Fate Tolaová z Etiopie (2:26:39).

Kvalitnější časy předvedli v obou kategoriích vítězové souběžného Pařížského maratonu. Keňan Stanley Biwott vytvořil traťový rekord 2:05:12, přičemž rychlejší byl letos zatím jen lednový závod v Dubaji, kde by jeho výkon stačil na šesté místo. Novou rekordmankou běhu v Paříži se stala časem 2:21:40 Etiopanka Tirfi Beyeneová, která rovněž udělala ze závodu druhý nejrychlejší maraton po tom v Dubaji.

ČTK - 15. 4. 2012 13:38

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama