Froome rozjel stíhací jízdu. Na Vueltě už je druhý

11. 9. 2014 18:03
Britský cyklista Christopher Froome dojel v 18. etapě Vuelty na druhém místě a v průběžném pořadí už je rovněž druhý.
Christopher Froome
Christopher Froome | Foto: Reuters

Monte Castrove (Španělsko) - Britský cyklista Christopher Froome dojel v 18. etapě Vuelty na druhém místě a v průběžném pořadí už je rovněž druhý za Španělem Albertem Contadorem, který vede o minutu a 19 sekund. Etapu vyhrál Ital Fabio Aru, pro kterého to byl druhý triumf v tomto ročníku.

V čele dlouho jela trojice, která unikla na 62. kilometru. Jako poslední z ní byl dostižen domácí jezdec Luis León Sánchez a na úpatí závěrečného stoupání na Monte Castrove už byl zase celý peloton pohromadě. Rozhodující útok potom v kopci vyšel dvojici Aru, Froome a na cílové pásce byl rychlejší čtyřiadvacetiletý Ital, který letos na Vueltě vyhrál i 11. etapu.

O celkové druhé místo přišel Alejandro Valverde, třebaže se ve španělském triu pronásledovatelů snažil nejvíce, uspěl ve spurtu o etapovou třetí pozici a nechal za sebou i Contadora. Na loňského vítěze Tour de France Froomea nyní Valverde ztrácí 13 vteřin.

Do 18. etapy už neodstartoval sedmý muž průběžného pořadí Robert Gesink z Nizozemska, který odjel za těhotnou manželkou do nemocnice. Odstoupili také Švýcar Fabian Cancellara a belgický spurtér Tom Boonen, oba závodníky totiž za dva týdny čeká start na mistrovství světa.

Cyklistický závod Vuelta - 18. etapa Estrada - Monte Castrove (157 km):

1. Aru (It./Astana) 3:47:17, 2. Froome (Brit./Sky) -1, 3. Valverde (Šp./Movistar), 4. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 5. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) všichni -13, 6. S. Sánchez (Šp./BMC) -17, 7. Navarro (Šp./Cofidis) -33, 8. Moreno (Šp./Kaťuša), 9. Caruso (It./Cannondale), 10. Barguil (Fr./Giant) všichni -48.

Průběžné pořadí:

1. Contador 71:38:37, 2. Froome -1:19, 3. Valverde -1:32, 4. Rodríguez -2:29, 5. Aru -3:15, 6. Martin (Ir./Garmin) -6:52, 7. S. Sánchez -6:59, 8. Barguil -9:12, 9. Navarro -9:44, 10. Caruso -9:45.