Šafářová finále na Roland Garros neobhájí, nad její síly byla Stosurová

27. 5. 2016 14:57
Lucie Šafářová ve třetím kole podlehla Australance Samantě Stosurové ve třech setech.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Paříž - Lucie Šafářová si letos na French Open o titul nezahraje. Loňská finalistka podlehla v pátečním zápase třetího kola Samantě Stosurové 3.6, 7:6 5:7 po dvou hodinách a dvaadvaceti minutách.

Zápas jsme sledovali živě zde, nyní dohrávaný duel Petry Kvitové a Shelby Rogersové sledujeme zde. Do akce se dnes odpoledne ještě zapojí Barbora Strýcová, která v souboji o osmifinále vyzve Polku Agnieszku Radwaňskou.

Nasazená jedenáctka Šafářová sice porazila Australanku jedenáctkrát ze čtrnácti vzájemných duelů, naposledy před měsícem ve finále Prague Open, tentokrát ale musela změřit síly se skvěle připravenou soupeřkou.

Stosurová od začátku naprosto famózně servírovala, byla schopná střílet esa i z druhých podání a také mezihru měla velmi kvalitní. V prvním setu nejprve Šafářová tři brejkboly odvrátila, v osmé hře ale padla a první set ztratila.

Do druhého dějství vstoupila rodačka z Brna mnohem lépe, rychle vedla 3:0, jenže pak se Stosurová dostala zpět do zápasu a náskok ztratila. Rozhodnout musel až tie-break, ve kterém Šafářová jasně dominovala a nedovolila soupeřce ani jeden míček.

Ve třetím setu vedla Stosurová už 3:0 a 4:1, Češka se ale dokázal zvednout vyrovnat. V náročné koncovce zápasu však měla přece jen více sil výborně fyzicky připravená rodačka z Brisbane.

Připravujeme podrobnosti.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 32,017.500 eur):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Raonic (Kan.) - Martin (SR) 7:6 (7:4), 6:2, 6:3.

Ženy:

Stosurová (21-Austr.) - Šafářová (11-ČR) 6:3, 6:7 (0:7), 7:5, Muguruzaová (4-Šp.) - Wickmayerová (Belg.) 6:3, 6:0, Halepová (6-Rum.) - Osakaová (Jap.) 4:6, 6:2, 6:3, Beguová (25-Rum.) - Becková (Něm.) 6:4, 2:6, 6:1.