Franzovi se Liga mistrů vzdaluje. Slovan doma jen remizoval

20. 8. 2014 22:39
Slovan Bratislava v úvodním zápase 4. předkola Ligy mistrů remizoval s BATE Borisov 1:1.
Slovan Bratislava trenéra Františka Straky to bude mít v odvetě těžké
Slovan Bratislava trenéra Františka Straky to bude mít v odvetě těžké | Foto: CPA

Praha - Sen trenéra Františka Straky o postupu do Ligy mistrů dostává trhliny. Jeho Slovan Bratislava v úvodním utkání 4. předkola doma jen remizoval s BATE Borisov 1:1 a v odvetě musí tedy vstřelit minimálně jednu branku.

Borisov šel do vedení krátce před přestávkou, když si Kryvecův centr srazil do vlastní svatyně český obránce Tomáš Jablonský.

Slovan ovládla po přestávce křeč, z níž jej aspoň částečně vysvobodilo pohotové Vittekovo vyrovnání v 80. minutě.

Pět minut před koncem si hosté dali vlastní gól, který ovšem sudí přes vehementní a zřejmě neoprávněné protesty domácích neuznali.

Velké šance měli Čikoš i Fořt

Strakův tým začal velice nervózně a Borisov byl ze začátku lepší. Když se ale Belasí osmělili, stálo to za to. V 10. minutě se po trestném kopu kapitána Žofčáka dostal na malém vápně k míči Čikoš a z bezprostřední blízkosti bombou vyprášil rukavice brankáře Černika.

O tři minuty později hlavičkoval český útočník Pavel Fořt, jeho střelu ale z brankové čáry vykopával jeden z obránců běloruského mistra. A vzápětí se neujala ani výstavní bomba ex-sparťana Žofčáka.

Ve 24. minutě se nad Slovanem smiloval portugalský sudí, když Hudákův faul na unikajícího Rodionova ocenil pouze žlutou kartou. Z následného trestného kopu trefil Kryvec břevno.

Mizérii ukončil až střídající Vittek

Borisov přebral iniciativu, kterou zúročil těsně před přestávkou. Centr Kryvece sice ubránil před Rodionovem ex-jablonecký Jablonský, ovšem tak nešťastně, že si jej srazil do vlastní branky.

Bratislavský tým byl nešťastným momentem ovlivněn téměř v celé druhé půli, v níž se mu vůbec nedařilo kombinovat a vytvářet si gólové příležitosti. Hosté se spokojili s hrou na brejky. Jeden z nich gólově nezakončil Rodionov.

Vše změnilo až Strakovo poslední střídání. Zkušený útočník Róbert Vittek si v 80. minutě skvěle zpracoval míč na malém vápně a z otočky pálil přesně k tyči. Tentýž hráč byl potom důležitým mužem dalšího klíčového momentu. Po centru z trestného kopu totiž Slovan vstřelil gól, který ale rozhodčí neuznali kvůli ofsajdovému postavení Vitteka, jenž se sice zřejmě míče nedotkl, ovšem aktivním pohybem se do dění před brankou zapojil.

Závěrečný územní tlak už žádné velké šance nepřinesl, a tak skončil zajímavý zápas remízou 1:1.

Zenit vyhrál, Celtic jen remizoval

Dobrou pozici do odvety si vytvořil Zenit Petrohrad, jenž zvítězil 1:0 na hřišti Standardu Lutych. Stejný výsledek si odváží také Porto ze hřiště Lille. Jen z lavičky sledoval domácí porážku obránce David Rozehnal.

Celtic Glasgow, který po verdiktu UEFA postoupil do čtvrtého předkola LM místo svého přemožitele Legie Varšava, remizoval 1:1 v Mariboru. Totožný výsledek uhrál APOEL Nikósie v Aalborgu. Z dnešních pěti utkání tak ani jednou nezvítězil domácí tým.