12. 5. 2012 17:26
Švýcaři ztrácejí na Slováky tři body
Francouzi překvapivě porazili Švýcarsko
Francouzi překvapivě porazili Švýcarsko | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Francie překvapivě porazili Švýcarsko 4:2 a se šesti body se na něj v tabulce skupiny A dotáhli.

Zároveň pomohli vylepšit pozici čtvrtým Slovákům, kteří jsou se Švýcary považování za největší kandidáty na čtvrté, tedy poslední postupové místo.

Favorizovaní Švýcaři začali aktivněji, ovšem jejich optická převaha postrádala vážnějších šancí. To Francouzi byli efektivnější, když na konci úvodní třetiny otevřel při přesilovce skóre Auvitu.

Postupem času hráči ze ´země galského kohouta´ hru vyrovnali a ve 33. minutě přidali druhou trefu.

Jenže během další 80 sekund se jejich náskok úplně rozplynul. Při dvou střídáních po sobě se dvakrát prosadil Brunner.

Ve 46. minutě přišla klíčová pasáž zápasu. Za nešetrný zákrok na Guttiga dostal pětiminutový trest Bezina, čehož Francie vyžila ke gólům Meuniera a Da Costy. Na ně už Švýcaři odpovědět nedokázali.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina A (Helsinky):

Švýcarsko - Francie 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Brunner (Furrer, Blindenbacher), 36. Brunner (Romy) - 18. Auvitu (Hecquefeuille, Meunier), 33. T. Da Costa (Bertrand, Roussel), 47. Meunier, 48. S. Da Costa (Bellemare, Amar). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Larking (Švéd.) - Šeljanin (Rus.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 3:5, navíc Bezina (Švýc.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 9155.

Švýcarsko: Stephan - Bois, Bezina, Blindenbacher, Streit, Sbia, Josi, Seger, Furrer, Von Gunten - Hollenstein, Romy, Brunner - Ambühl, Wick, Bieber - Plüss, Niederreiter, Trachsler - Monnet, Rüthemann. Trenér: Sean Simpson.

Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, Guttig - B. Henderson, Bertrand, Roussel - Fleury, Raux, T. Da Costa. Trenér: David Henderson.

1. Kanada 5 4 0 1 0 22:14 13
2. Finsko 5 4 0 0 1 17:8 12
3. USA 5 2 2 0 1 22:15 10
4. Slovensko 5 3 0 0 2 15:9 9
5. Švýcarsko 5 2 0 0 3 14:15 6
6. Francie 5 2 0 0 3 15:26 6