FOTO Pistorius smutnil, po protestu ale poběží finále

Jihoafrický běžec Oscar Pistorius je zklamaný poté, co jeho tým nedoběhl ve štafetě 4x400 m do cíle v prvním rozběhu.Galerie (23)Jihoafrický běžec Oscar Pistorius je zklamaný poté, co jeho tým nedoběhl ve štafetě 4x400 m do cíle v prvním rozběhu.Autor: Reuters
  • Pistorius je vzhledem ke svému postižení jedním z hrdinů her. Ale štafetový kolík se k němu ani nedostal, protože JAR ho ztratila hned na prvním úseku. Pistorius měl poprvé na významné akci běžet třetí úsek, předtím ho rozhodčí kvůli protézám pouštěli jen na úvodní část, kdy se ještě běhá v drahách.
  • Na snímku je s Willemem de Beerem, zklamaným finišmanem štafety JAR. Pistorius se ale nakonec finále dočká. Jihoafrická štafeta podala protest a byla dodatečně zařazena do finálového klání. Pád totiž způsobil člen keňské štafety.
  • Start zmíněné štafety...
  • ...
  • Zde dobíhají běžci do cíle prvního rozběhu. Ovšem bez jihoafrického běžce.
  • Pojďme k dalšímu smutnému mikropříběhu. Tak to všechno začalo. Německá výškařka Ariane Friedrichová v kvalifikaci přeskakuje laťku ve výšce 193 cm.
  • Následovala ohromná radost a euforie. Byl to totiž její nejlepší výkon v sezóně a 28-letá extravagantní Němka si byla téměř jistá svým postupem do finále.
  • Byli o tom přesvědčení i její plyšoví fanoušci.
  • Své emoce nechala propuknout skutečně naplno.
  • Na odiv dávala i své olympijské tetování, které naznačovalo, jaké má ambice.
  • Poté však přišla tvrdá rána. Ačkoliv Němka skočila vysoko, tak se stejný úspěch vydařil dalším třinácti skokankám (do finále postupuje 12).
  • 196 cm už přeskočit nedokázala a začaly vzrušivé debaty.
  • Měla rozmluvu dokonce s rozhodčím.
  • Nakonec jí musel utěšovat trenér, neboť se do finále neprobojovala.
  • Během krátkého času bylo možno vidět dvě tváře německé výškařky.
  • V civilu pracuje jako policejní důstojnice.
  • Německá výškařka Ariane Friedrichová nejprve slaví vysoký skok a poté smutní, že ani to nestačilo na postup z kvalifikace na OH 2012 v Londýně.
  • Oldřiška Marešová nedokázala pokořit 185 cm a skončila na společném 29. místě.
  • Tonje Angelsenová se sice raduje z přeskoku 185 cm, ale výše už neskočila. Skončila 28.
  • Američanka Brigetta Barrettová se raduje ze 193 cm.