Lopraisův nejtěžší Dakar: krteček, duny i boj o přežití

Aleš Loprais prožil vzestupy (dvě vyhrané etapy) i pády (časté technické problémy). Podívejte se, jak na letošním Dakaru bojoval.
Na startu v argentinském Rosariu byl Aleš Loprais plný úsměvů." Na startu byla krásná atmosféra a Argentinci byli jako obvykle úžasní."
Od začátku se Tatra s číslem 504 byla ve výsledkové listině hodně vysoko. "Čtvrté místo je jako byste nedojel a druhý je první poražený. To mě žene dál."
Ani na Dakaru 2014 nesměl chybět maskot krteček. "Má lopatičku, abysme nikde nezapadli. A letos to vážně fungovalo".
V cíli úvodní etapy druhý se ztrátou pouhých deseti vteřin na vítězného Mardějeva s Kamazem. "Bylo skvělé, že i když jsem moc netlačil na pilu, stačili jsme rychlostně na naše největší soupeře. To jsem asi cítil nejlépe z celé soutěže."
21. 1. 2014 16:15
Prohlédněte si fotografie z náročné prověrky jezdců i strojů a přečtěte si komentáře Aleše Lopraise k letošní náročné Rallye Dakar.

Praha - "Dakar 2014 byl prozatím nejtěžším závodem, který jsem kdy absolvoval," prohlásil na dnešní tiskové konferenci Aleš Loprais, který i přes technické problémy dovezl svoji Tatru do cíle Rallye Dakar na šestém místě. Prohlédněte si fotografie z náročné prověrky jezdců i strojů a přečtěte si Lopraisovy komentáře k letošní náročné soutěži.