reklama

FOTO Kompletní sestavy všech 16 účastníků Eura 2012

Nominace České republiky:

Brankáři: Jaroslav Drobný (Hamburk/Něm.), Petr Čech (Chelsea/Angl.), Jan Laštůvka (Dněpr/Ukr.)

Obránci: František Rajtoral (Plzeň), Gebre Selassie (Liberec), Tomáš Sivok (Besiktas/Tur.),  Marek Suchý (Spartak Moskva/Rus.), Roman Hubník (Hertha Berlín/Něm.), David Limberský (Plzeň), Michal Kadlec (Leverkusen/Něm.)

Záložníci: Tomáš Rosický (Arsenal/Angl.), Tomáš Hübschman (Šachtar/Ukr.), Petr Jiráček (Wolfsburg/Něm.), Milan Petržela (Plzeň), Daniel Kolář (Plzeň), Vladimír Darida (Plzeň), Václav Pilař (Plzeň), Jaroslav Plašil (Bordeaux/Fra.), Jan Rezek (Famagusta/Kypr)

Útočníci: David Lafata (Jablonec), Milan Baroš (Galatasaray/Tur.), Tomáš Necid (CSKA Moskva/Rus.), Tomáš Pekhart (Norimberk/Něm.)Galerie (16)Nominace České republiky: Brankáři: Jaroslav Drobný (Hamburk/Něm.), Petr Čech (Chelsea/Angl.), Jan Laštůvka (Dněpr/Ukr.) Obránci: František Rajtoral (Plzeň), Gebre Selassie (Liberec), Tomáš Sivok (Besiktas/Tur.), Marek Suchý (Spartak Moskva/Rus.), Roman Hubník (Hertha Berlín/Něm.), David Limberský (Plzeň), Michal Kadlec (Leverkusen/Něm.) Záložníci: Tomáš Rosický (Arsenal/Angl.), Tomáš Hübschman (Šachtar/Ukr.), Petr Jiráček (Wolfsburg/Něm.), Milan Petržela (Plzeň), Daniel Kolář (Plzeň), Vladimír Darida (Plzeň), Václav Pilař (Plzeň), Jaroslav Plašil (Bordeaux/Fra.), Jan Rezek (Famagusta/Kypr) Útočníci: David Lafata (Jablonec), Milan Baroš (Galatasaray/Tur.), Tomáš Necid (CSKA Moskva/Rus.), Tomáš Pekhart (Norimberk/Něm.)Autor: Eduard Erben
  • Nominace Polska:

Brankáři: Wojciech Szczesny (Arsenal/Angl.), Grzegorz Sandomierski (Bialystok), Przemyslaw Tyton (Eindhoven/Niz.).

Obránci: Lukasz Piszczek (Dortmund/Něm.), Marcin Wasilewski (Anderlecht/Belg.), Jakub Wawrzyniak (Legia Varšava), Marcin Kamiňski, Grzegorz Wojtkowiak (oba Lech Poznaň), Sebastian Boenisch (Brémy/Něm.), Damien Perquis (Sochaux/Fr.).

Záložníci: Eugen Polaňski (Mohuč/Něm.), Dariusz Dudka (Auxerre/Fr.), Adam Matuszczyk (Düsseldorf/Něm. II), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor/Tur.), Jakub Blaszczykowski (Dortmund/Něm.), Ludovic Obraniak (Bordeaux/Fr.), Maciej Rybus (Groznyj/Rus.), Kamil Grosicki (Sivasspor/Tur.), Rafal Murawski (Lech Poznaň), Rafal Wolski (Legia Varšava).

Útočníci: Robert Lewandowski (Dortmund/Něm.), Pawel Brožek (Celtic/Skot.), Artur Sobiech (Hannover/Něm.).
  • Nominace Řecka:

Brankáři: Konstantinos Chalkias (PAOK Soluň), Michail Sifakis (Aris Soluň), Alexandros Tzorvas (Palermo/It.).

Obránci: Kyriakos Papadopulos (Schalke/Něm.), Sokratis Papastathopulos (Brémy/Něm.), Jorgos Tzavelas (Monako/Fr.), Vassilios Torosidis, Avraam Papadopulos, José Holebas (všichni Olympiakos Pireus), Stylianos Malezas (PAOK Soluň).

Záložníci: Kostas Fortunis (Kaiserslautern/Něm.), Grigorios Makos (AEK Atény), Jonannis Maniatis, Joannis Fetfatzidis (oba Olympiakos Pireus), Konstantinos Katsuranis, Jorgos Karagunis, Sotirios Ninis (všichni Panathinaikos Atény), Jorgos Fotakis (PAOK Soluň).

Útočníci: Theofanis Gekas (Samsunspor/Tur.), Jorgos Samaras (Celtic/Skot.), Dimitrios Salpingidis (PAOK Soluň), Nikolaos Lymperopulos (AEK Atény), Konstantinos Mitroglu (Atromitos Atény).
  • Nominace Ruska: 

Brankáři: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Vjačeslav Malafejev (Zenit Petrohrad), Anton Šunin (Dynamo Moskva).

Obránci: Alexandr Aňukov (Zenit Petrohrad), Alexej Berezuckij, Sergej Ignaševič, Kirill Nababkin (oba CSKA Moskva), Roman Šaronov (Rubin Kazaň), Vladimir Granat (Dynamo Moskva).

Záložníci: Igor Denisov, Roman Širokov, Konstantin Zyrjanov (všichni Zenit Petrohrad), Jurij Žirkov (Anži Machačkala), Alan Dzagojev (CSKA Moskva), Igor Semšov (Dynamo Moskva), Denis Glušakov (Lokomotiv Moskva), Marat Izmajlov (Sporting Lisabon/Portug.), Dmitrij Kombarov (Spartak Moskva).

Útočníci: Andrej Aršavin, Alexandr Keržakov (oba Zenit Petrohrad), Roman Pavljučenko (Lokomotiv Moskva), Alexandr Kokorin (Dynamo Moskva), Pavel Pogrebňak (Fulham/Angl.).
  • Nominace Německa:

Brankáři: Manuel Neuer (Bayern Mnichov), Tim Wiese (Brémy), Ron-Robert Zieler (Hannover).

Obránci: Holger Badstuber, Jerome Boateng, Philipp Lahm (všichni Bayern Mnichov), Benedikt Höwedes (Schalke), Mats Hummels, Marcel Schmelzer (oba Dortmund), Per Mertesacker (Arsenal/Angl.).

Záložníci: Lars Bender, André Schürrle (oba Leverkusen), Mario Götze, Ilkay Gündogan (oba Dortmund), Sami Khedira, Mesut Özil (oba Real Madrid/Šp.), Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger (všichni Bayern Mnichov), Lukas Podolski (Kolín n. R.), Marco Reus (Mönchengladbach).

Útočníci: Mario Gómez (Bayern Mnichov), Miroslav Klose (Lazio Řím/It.).
  • Nominace Nizozemí: 

Brankáři: Maarten Stekelenburg (AS Řím/It.), Tim Krul (Newcastle/Angl.), Michel Vorm (Swansea/Wales).

Obránci: Khalid Boulahrouz (Stuttgart/Něm.), Wilfred Bouma, Jetro Willems (oba PSV Eindhoven), John Heitinga (Everton/Angl.), Joris Mathijsen (Málaga/Šp.), Ron Vlaar (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax).

Záložníci: Ibrahim Afellay (Barcelona/Šp.), Mark van Bommel, Kevin Strootman (oba PSV Eindhoven), Nigel de Jong (Manchester City/Angl.), Stijn Schaars (Sporting Lisabon/Portug.), Wesley Sneijder (Inter Milán/It.), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur/Angl.).

Útočníci: Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04/Něm.), Luuk de Jong (Twente Enschede), Dirk Kuijt (Liverpool/Angl.), Luciano Narsingh (Heerenveen), Robin van Persie (Arsenal/Angl.), Arjen Robben (Bayern Mnichov/Něm.).
  • Nominace Portugalska:

Brankáři Rui Patrício (Sporting Lisabon), Eduardo (Benfica Lisabon), Beto (Kluž/Rum.)

Obránci: Joao Pereira (Sporting Lisabon), Bruno Alves (Zenit Petrohrad/Rus.), Fábio Coentrao, Pepe (oba Real Madrid/Šp.), Ricardo Costa (Valencia/Šp.), Rolando (Porto), Miguel Lopes (Braga).

Záložníci: Hugo Viana (Braga), Joao Moutinho (Porto), Miguel Veloso (FC Janov/It.), Raul Meireles (Chelsea/Angl.), Ruben Micael (Zaragoza/Šp.), Custódio Castro (Braga).

Útočníci: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Šp.), Hugo Almeida (Besiktas/Tur.), Hélder Postiga (Zaragoza/Šp.), Nani (Manchester United/Angl.), Nelson Oliveira (Benfica Lisabon), Ricardo Quaresma (Besiktas/Tur.), Silvestre Varela (Porto).
  • Nominace Dánska:

Brankáři: Stephan Andersen (Evian/Fr.). Anders Lindegaard (Manchester United /Angl.), Kasper Schmeichel (Leicester/Angl.)

Obránci: Daniel Agger (Liverpool/Angl.), Daniel Wass (Evian), Lars Jacobsen (FC Kodaň), Simon Kjaer (AS Řím/It.), Simon Poulsen (Alkmaar/Niz.), Andreas Bjelland, Jores Okore (oba Nordsjaelland),

Záložníci: Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg (oba Evian), William Kvist (Stuttgart/Něm.), Christian Eriksen (Ajax Amsterodam/Niz.), Jakob Poulsen (Midtjylland), Lasse Schöne (Nijmegen/Niz.), Michael Silberbauer (Young Boys Bern/Švýc.), Niki Zimling (Bruggy/Belg.).

Útočníci: Dennis Rommedahl, Michael Krohn-Dehli (oba Bröndby Kodaň), Nicklas Bendtner (Sunderland/Angl.), Tobias Mikkelsen (Nordsjaelland), Nicklas Pedersen (Groningen/Niz.).
  • Nominace Španělska:

Brankáři: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Liverpool/Angl.), Víctor Valdés (Barcelona),

Obránci: Álvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Raúl Albiol (všichni Real Madrid), Juanfran (Atlético Madrid), Jordi Alba (Valencia), Gerard Piqué (Barcelona), Javi Martínez (Bilbao),

Záložníci: Xavi, Sergio Busquets, Andrés Iniesta, Cesc Fábregas (všichni Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), David Silva (Manchester City/Angl.), Santi Cazorla (Málaga), Juan Mata (Chelsea/Angl.), Jesús Navas (Sevilla),

Útočníci: Pedro (Barcelona), Fernando Llorente (Bilbao), Fernando Torres (Chelsea/Angl.), Álvaro Negredo (Sevilla).
  • Nominace Itálie:

Brankáři: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Neapol), Salvatore Sirigu (Paris St. Germain/Fr.).

Obránci: Ignazio Abate (AC Milán), Federico Balzaretti (Palermo), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (všichni Juventus), Christian Maggio (Neapol), Angelo Ogbonna (FC Turín).

Záložníci: Daniele De Rossi (AS Řím), Alessandro Diamanti (Boloňa), Emanuele Giaccherini, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo (všichni Juventus), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Thiago Motta (Paris St. Germain/Fr.), Antonio Nocerino (AC Milán).

Útočníci: Mario Balotelli (Manchester City/Angl.), Fabio Borini (AS Řím), Antonio Cassano (AC Milán), Antonio Di Natale (Udine), Sebastian Giovinco (Parma).
  • Nominace Chorvatska:

Brankáři: Stipe Pletikosa (Rostov/Rus.), Danijel Subašič (Monako/Fr.), Ivan Kelava (Dinamo Záhřeb).

Obránci: Vedran Čorluka (Leverkusen/Něm.), Josip Šimunič, Domagoj Vida (oba Dinamo Záhřeb), Ivan Strinič (Dněpropetrovsk/Ukr.), Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt/Něm. II), Jurica Buljat (Maccabi Haifa/Izr.), Daniel Pranjič (Bayern Mnichov/Něm.).

Záložníci: Darijo Srna (Šachtar Doněck/Ukr.), Ognjen Vukojevič (Dynamo Kyjev/Ukr.), Ivan Rakitič (Sevilla/Šp.), Tomislav Dujmovič (Zaragoza/Šp.), Luka Modrič, Niko Kranjčar (oba Tottenham/Angl.), Ivan Perišič (Dortmund/Něm.),Šime Vrsaljko (Dinamo Záhřeb), Milan Badelj (Dinamo Záhřeb).

Útočníci: Mario Mandžukič (Wolfsburg/Něm.), Eduardo Da Silva (Šachtar Doněck/Ukr.), Nikica Jelavič (Everton/Angl.), Nikola Kalinič (Dněpropetrovsk/Ukr.)
  • Nominace Irska:

Brankáři: Shay Given (Aston Villa/Angl.), Keiren Westwood (Sunderland/Angl.), David Forde (Millwall/Angl.).

Obránci: John O'Shea (Sunderland/Angl.), Richard Dunne (Aston Villa/Angl.), Sean St. Ledger (Leicester/Angl.), Stephen Ward (Wolverhampton/Angl.), Stephen Kelly (Fulham/Angl.), Darren O'Dea (Celtic/Skot.), Paul McShane (Hull/Angl.)

Záložníci: Keith Andrews (West Bromwich/Angl.), Glenn Whelan (Stoke/Angl.), Darron Gibson (Everton/Angl.), Damien Duff (Fulham/Angl.), Aiden McGeady (Spartak Moskva/Rus.), Stephen Hunt (Wolverhampton/Angl.), Paul Green (bez angažmá), James McClean (Sunderland/Angl.).

Útočníci: Robbie Keane (Los Angeles Galaxy/USA), Kevin Doyle (Wolverhampton/Angl.), Simon Cox, Shane Long (oba West Bromwich/Angl.), Jonathan Walters (Stoke/Angl.).
  • Nominace Anglie:

Brankáři: Joe Hart (Manchester City), Robert Green (West Ham United), Jack Butland (Birmingham).

Obránci: Ashley Cole a John Terry (všichni Chelsea), Glen Johnson a Martin Kelly (Liverpool), Phil Jones (Manchester United), Leighton Baines (Everton), Joleon Lescott (Manchester City).

Záložníci: Steven Gerrard, Stewart Downing a Jordan Henderson (všichni Liverpool), Scott Parker (Tottenham), James Milner (Manchester City), Theo Walcott a Alex Oxlade-Chamberlain (oba Arsenal), Ashley Young (Manchester United), Philip Jagielka (Everton)

Útočníci: Wayne Rooney a Danny Welbeck (oba Manchester United), Andy Carroll (Liverpool), Jermain Defoe (Tottenham Hotspur).
  • Nominace Francie:

Brankáři: Hugo Lloris (Lyon), Steve Mandanda (Marseille), Cédric Carrasso (Bordeaux).

Obránci: Gaël Clichy (Manchester City/Angl.), Patrice Evra (Manchester United/Angl.), Laurent Koscielny (Arsenal/Angl.), Philippe Mexés (AC Milán/It.), Adil Rami (Valencie/Šp.), Mathieu Debuchy (Lille), Anthony Réveillére (Lyon).

Záložníci: Yohan Cabaye (Newcastle/Angl.), Florent Malouda (Chelsea/Angl.), Samir Nasri (Manchester City/Angl.), Alou Diarra (Marseille), Yann M'vila (Rennes), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris St. Germain).

Útočníci: Hatem Ben Arfa (Newcastle United/Angl.), Karim Benzema (Real Madrid/Šp.), Franck Ribéry (Bayern Mnichov/Něm.), Olivier Giroud (Montpellier), Jérémy Ménez (Paris St. Germain), Mathieu Valbuena (Marseille).
  • Nominace Švédska:

Brankáři: Andreas Isaksson (PSV Eindhoven/Niz.), Johan Wiland (FC Kodaň/Dán.), Pär Hansson (Helsingborg).

Obránci: Mikael Lustig (Celtic/Skot.), Olof Mellberg (Olympiakos/Řec.), Andreas Granqvist (FC Janov/It.), Martin Olsson (Blackburn/Angl.), Jonas Olsson (West Bromwich/Angl.), Behrang Safari (Anderlecht/Belg.), Mikael Antonsson (Boloňa/It.).

Záložníci: Rasmus Elm (AZ Alkmaar/Niz.), Sebastian Larsson (Sunderland/Angl.), Kim Kallström (Lyon/Fr.), Anders Svensson (Elfsborg), Pontus Wernbloom (CSKA Moskva/Rus.), Samuel Holmén (Belediyespor/Tur.), Emir Bajrami (Twente/Niz.), Christian Wilhelmsson (Al-Hilál/Saúdská Arábie).

Útočníci: Zlatan Ibrahimovic (AC Milán/It.), Johan Elmander (Galatasaray/Tur.), Tobias Hysen (IFK Göteborg ), Ola Toivonen (PSV Eindhoven/Niz.), Marcus Rosenberg (Werder Brémy/Něm.).
  • Nominace Ukrajiny:

Brankáři: Andrij Pjatov (Šachtar Doněck), Olexandr Gorjainov (Metalist Charkov), Maxim Koval (Dynamo Kyjev).

Obránci: Olexandr Kučer, Jaroslav Rakickij, Vjačeslav Ševčuk (všichni Šachtar Doněck), Evgen Chačeridi, Taras Michalik (oba Dynamo Kyjev), Evgen Selin (Poltava), Bogdan Butko (Mariupol).

Záložníci: Olexandr Alijev, Denis Garmaš, Oleh Gusev, Andrij Jarmolenko (všichni Dynamo Kyjev), Evgen Konopljanka, Ruslan Rotaň (oba Dněpropetrovsk), Serhij Nazarenko (Simferopol), Anatolij Timoščuk (Bayern Mnichov/Něm.).

Útočníci: Arťom Milevskij, Andrej Ševčenko (oba Dynamo Kyjev), Marko Děvič (Metalist Charkov), Andrij Voronin (Dynamo Moskva/Rus.), Jevgenij Selezňov (Šachtar Doněck).