Chrt ani velbloud v plzeňském znaku rozjetou Spartu nezastrašili

Prohlédněte si galerii ze zápasu 22. kola extraligy, v němž hokejisté Sparty vyhráli na ledě Plzně 4:2.
Domácí v sestavě postrádali nemocného kapitána Kratěnu a i kvůli dalším absencím nasadil trenér Straka tři hráče partnerských Klatov a juniora Suchého.
Přesto Indiáni začali aktivně, vyloučení Poláška ale nepotrestali. V deváté minutě se připomněli také hosté, bombu Barinky z levého kruhu ovšem stačil Machovský reflexivně vyrazit.
Z protiútoku nestačil exsparťan Bližňák z bezprostřední blízkosti překonat klečícího Lukáše. Hostující brankář měl štěstí v 15. minutě, kdy mu vypadl kotouč z výstroje a Beran nedokázal zakončit do odkryté branky.
Na druhé straně necelé dvě minuty před koncem první třetiny vypálil při přečíslení tři na dva nebezpečně z mezikruží Buchtele a jeho následnou dorážku Machovský nadvakrát vleže zlikvidoval.