FOTO Froome odolal větru, dešti i Kreuzigerovi s Contadorem

Roman Kreuziger v horské časovce bojoval o triumf, nakonec ale na tři soupeře těsně nestačil.
...Do cíle 32 kilometrů dlouhé horské zkoušky dorazil na konečném čtvrtém místě, když na vítězného Chrise Frooma ztratil pouhých 23 vteřin.
Rodák z Moravské Třebové založil na úspěch a posun na třetí místo celkového pořadí především v jízdě na oba kopce, které dnešní časovku rámovaly.
Výborně se mu povedl také první technický sjezd, takže na druhém mezičase mezi oběma vrcholy figuroval na průběžném druhém místě pouhých osm vteřin za stájovým parťákem Albertem Contadorem.
Jenže ve druhém sjezdu oba jako jediní nepřesedlali na časovkářský speciál a na své rivaly ztratili...
Sport Reuters Sport, Reuters
17. 7. 2013 20:19
Podívejte se na galerii ze sedmnácté etapy Tour de France, kterou byla horská časovka na 32 kilometrů.

Podívejte se na galerii ze sedmnácté etapy Tour de France, kterou byla horská časovka na 32 kilometrů. Opanoval ji nakonec lídr závodu Chris Froome před Albertem Contadorem.

Třetí byl v cíli další Španěl Joaquim Rodriguez a hned za ním český závodník Roman Kreuziger, který se životní jízdou proti chronometru dostal už na průběžné třetí místo jubilejního ročníku slavného závodu.