Fotbalisté Juventusu získali proti Carpi desátou výhru v řadě

Aktualizováno 1. 5. 2016 17:40
Radost fotbalistů Juventusu
Radost fotbalistů Juventusu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu porazili ve 36. kole italské nejvyšší soutěže Carpi 2:0 a připsali si už desátou ligovou výhru v řadě. O vítězství rozhodl svým prvním gólem za turínský klub brazilský záložník Hernanes tři minuty před koncem prvního poločasu, konečný výsledek pak krátce před závěrečným hvizdem zařídil Simone Zaza.

Už jistý mistr tak ve svém prvním zápase po zisku titulu ohrozil naděje nováčka Serie A na udržení v nejvyšší soutěži. Na Carpi se totiž díky vítězství 2:0 nad Sampdorií Janov dotáhlo Palermo, kterému patří osmnáctá, tedy první sestupová příčka. Oba celky mají dvě kola před koncem shodně 35 bodů. O další čtyři zpět je devatenácté Frosinone, beznadějně poslední je už jistý sestupující Verona.

Právě Frosinone se dnes postaralo o překvapení, když remizovalo na hřišti AC Milán a zkomplikovalo domácím boj o evropské poháry. Outsider vedl na San Siru už 2:0 a 3:1, ale o senzační výhru je ve druhé minutě nastavení připravil vyrovnávacím gólem z penalty Jérémy Ménez, navíc Mario Balotelli trefil v závěrečných vteřinách břevno.

Milánský celek díky remíze udržel naději na evropské poháry, ale dvě kola před koncem nemá dobrou výchozí pozici. Na pátou Fiorentinu, která drží poslední příčku zajišťující start v kvalifikaci Evropské ligy, ztrácí na sedmé pozici šest bodů. O bod lépe je na tom šesté Sassuolo.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Juventus Turín - Carpi 2:0 (42. Hernanes, 80. Zaza),

15:00 AC Milán - Frosinone, Empoli - Boloňa, Palermo - Sampdoria Janov, Sassuolo - Hellas Verona,

20:45 Lazio Řím - Inter Milán.