Fotbalisté AS Řím otočili zápas v Janově, druhá ale zůstává Neapol

Aktualizováno 2. 5. 2016 23:19
Fotbalisté AS Řím otočili v italské lize zápas 36. kola s FC Janov, zvítězili 3:2 a popatnácté za sebou bodovali. Druhé místo nicméně udržela Neapol, která doma zdolala Bergamo 2:1 a dvě kola před koncem má dva body k dobru. Druhá příčka v konečné tabulce vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů.
Radost hráčů AS Řím.
Radost hráčů AS Řím. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím otočili v italské lize zápas 36. kola s FC Janov, zvítězili 3:2 a popatnácté za sebou bodovali. Druhé místo nicméně udržela Neapol, která doma zdolala Bergamo 2:1 a dvě kola před koncem má dva body k dobru. Druhá příčka v konečné tabulce vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů.

Hráči AS Řím šli v Janově rychle do vedení, v šesté minutě se po Perottiho přihrávce prosadil potřinácté v sezoně nejlepší klubový střelec Salah. Domácí Tachtsidis ale už ve 14. minutě vyrovnal. V několika šancích pak selhal útočník AS Řím El Shaarawy a v 65. minutě se na druhé straně zblízka trefil Pavoletti.

Hosty uklidnil střídající Totti, dělovka devětatřicetiletého útočníka po volném kopu se v 77. minutě zastavila až v síti. Na rozhodující brance se pak podílel další střídající hráč Džeko, který v 87. minutě předložil míč před odkrytou branku El Shaarawymu.

Neapol se tak krátce před začátkem zápasu s Atalantou ocitla na třetím místě, ale důležitou dohrávku zvládla. Už v desáté minutě favorizovaný tým uklidnil nejlepší střelec Serie A Higuaín, který po Hamšíkově centru usměrnil zblízka míč do sítě Bergama.

Domácí měli i nadále převahu, Allan v druhé půli trefil břevno, ale skóre změnil zase až Higuaín, jenž dal 32. gól v sezoně. Jeho hlavička nakonec Neapoli zachránila výhru, neboť hosté dokázali po vlastním gólu stopera Albiola snížit na konečných 2:1.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

FC Janov - AS Řím 2:3 (14. Tachtsidis, 65. Pavoletti - 6. Salah, 77. Totti, 87. El Shaarawy), Neapol - Bergamo 2:1 (10. a 77. Higuaín - 85. vlastní Albiol).