119. Traoré
44. Ben Yedder (pen.)
54. El Haddadi
98. Vázquez

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání Evropské ligy mezi Slavií Praha FC Sevilla. Zápas začíná ve 21:00.

Slavia právě na svých sociálních sítích zveřejnila sestavu pro dnešní zápas. Na rozdíl od duelu v Andalusii tentokrát i s útočníkem, Milanem Škodou.

Sestava Slavia: Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Traoré, Stoch - Škoda.

🕘 Od 21:00 hraje Slavia odvetné utkání osmifinále Evropské ligy proti Seville. 👥 Sestava sešívaných do dnešního duelu ⤵️ ℹ️ INFO: https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=ONLINE-Odveta-osmifinale-Evropske-ligy-proti-Seville-16398

Zveřejnil(a) SK Slavia Praha dne 14. March 2019

A takto vypadá soupiska hostů. Do branky se nakonec přeci jen postaví Tomáš Vaclík, o jehož startu se po zranění v prvním vzájemném duelu pochybovalo.

Sestava Sevilla: Vaclík - Carrico, Kjaer, Gómez - Navas, Mesa, Sarabia, Banega, Promes - Ben Yedder, El Haddadi.

Duel v Seville, který nakonec skončil remízou 2:2, si můžete připomenout zde:

Aktuálně se hrají tři odvety osmifinále: Chelsea o poločase vede v Kyjevě 3:0 (a celkově 6:0), Salcburk hraje s Neapolí 1:1 (1:4) a Krasnodar s Valencií 0:0 (1:2).

Mimochodem v sestavách Arsenalu i Rennes (první zápas 1:3) jsou pro odvetu jak Tomáš Koubek, tak Petr Čech.

Zpátky k zápasu v Edenu. V sestavě domácích nechybí ani hvězda jara Alex Král, který si svými výkony dokonce vysloužil i pozvánku do reprezentace.

Do výkopu zbývá třičtvrtěhodina. Takhle to vypadalo ještě před pár minutami v kabině Slavie.

Kabina i hráči jsou připraveni! 💯 Ve 21:00 začíná odvetné utkání proti Seville! 🕘 #slasev #spolujsmesilnejsi

S citelným oslabením musejí počítat domácí fotbalisté. Kvůli žlutým kartám do utkání nezasáhne krajní bek Vladimír Coufal, kterého na pravé straně defenzívy nahrazuje Ondřej Kúdela.

Vraťme se ještě k poslednímu kolu FORTUNA:LIGY. Slavia na domácí půdě přestřílela ostravský Baník, který si odvezl domů čtyřbrankový příděl.

Pod vítězství nad Ostravou a značnou měrou podílel i bývalý obránce Baníku Michal Frydrych.

Evropská liga již zná první tři čtvrtfinalisty. Tím prvním je Chelsea, která dnes zvítězila na půdě Dynama Kyjev 5:0 (celkově 8:0).

Dál jde také Valencia. Ta měla ovšem hodně namále. Po domácí výhře 2:1 inkasovala v odvetě v 85. minutě a byla tak krůček od vyřazení. Ve třetí minutě nastavení ovšem Guedes vystřelil španělskému celku postup.

Postup do další fáze neminul ani Neapol. Ta sice dnes prohrála v Salzburgu 3:1, ale díky výhře 3:0 před vlastními fanoušky si zajistila účast mezi nejlepšími osmi celky.

Do dnešního duelu Slavia záměrně udala špatné rozestavení pro UEFU, aby tak zmátla soupeře. Od úvodní minuty tedy bude její formace vypadat takto:

Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli - Masopust, Souček, Traoré, Král, Bořil - Stoch - Škoda.

Hráči obou celků právě přicházejí na trávník a za malou chvíli začínáme.

Sevilla duel odehraje v černých dresech a domácí pochopitelně nastoupí v sešívaných trikotech.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sarabia hned v úvodu chtěl vysunout po křídle Navase, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla. Následovat bude odkop v podání Koláře.

2.

Slavia zaznamenala první střelecký pokus, byť se jednalo o velmi nepřesné zakončení. Souček totiž z voleje bránu minul o pořádný kus.

3.

Bořil se po dobrém vysunutí dostal k centru z levé strany, ale v pokutovém území měli domácí malé zastoupení a nabídku krajního hráče Slavie sebrali hostující zadáci.

4.

Stoch pomalou prací s míčem daroval možnost k protiútoku Seville. Její hráči ovšem nepřihráli přesně a pro domácí tak vše dobře dopadlo.

5.

Slavia nyní chvíli okupovala chvíli útočnou polovinu, avšak poté byla vytlačena aktivním presinkem Sevilly zpět na své území.

7.

Vaclík nyní zkušeně nechal míč dokutálet do zámezí a může si jej tak nachystat k odkopu od své brány.

8.

Promes pořádně protáhl svou ranou ze střední vzdálenosti Ondřej Koláře. Ten s vypětím všech sil vyrazil míč na rohový kop.

9.

Z následného rohu dobře zakončoval na přední tyči Kjaer, jenž však slabý pokus namířil do rukavic domácího gólmana. Hlavní rozhodčí navíc odpískal útočný faul hostů.

10.

Dlouhý pas na Ben Yeddera byl příliš prudký a Kolář na hranici pokutového území míč sebral do náruče, načež jej rozehrává na kopačky svých kolegů.

11.

Také Slavia dobře napadala, což donutilo Sevillu zapojit do kombinace i Vaclíka, který míč okamžitě posunuje zpět svým spoluhráčům.

12.

Milan Škoda byl nyní chycen v jasném v ofsajdu, což nemohlo uniknout pozornosti pomezního sudího. Rozehrávat tedy budou hosté.

13.

Stoch nyní neměl žádnou šanci v hlavičkovém souboji na půlící čáře. Slavia se nicméně dostala zpět na balón, načež Král vybojoval alespoň roh pro Slavii.

14.

Tak to je skvělý start domácího celku, který jde po čtvrthodině do vedení. Miroslav Stoch rozehrál roh na zadní tyč, odkud vrátil míč na malé vápno Milan Škoda a MICHAEL NGADEU následně balón doklepl do odkryté brány.

16.

Sevilla se okamžitě snažila o rychlou odpověď, nicméně si nedokázala vypracovat žádnou šanci. Kolář tak bude jen odkopávat od své brány.

17.

Sevilla si tak výrazně zkomplikovala případný postup. V dnešním duelu musí vstřelit minimálně dvě branky.

18.

Hosté kombinovali na polovině Slavie, kde byl na levé straně povalen k zemi Škodou Banega.

19.

Následnou standardku však na zadní tyči ubránil Milan Škoda, který prodloužil míč k postranní čáře, kde si již domácí situaci pohlídali.

20.

Masopust ještě stihl míč na hrací ploše, načež jej předal pod sebe Stochovi. Ten výborně odcentroval, ale na jeho povedenou nabídku dobře zareagovala hostující obrana.

21.

Banega se nakonec neodhodlal k dalekonosné ráně, byť k ní měl dost prostoru. Místo toho míč rozehrál do strany, kde se domácím podařilo zablokovat centr Sevilly.

22.

Sevilla nyní svírala domácí hráče. Ty nakonec na chvíli vysvobodil Deli, který zahrál na rohový kop.

23.

Tomu se však sešívaní zvládli ubránit, ale Sevilla pokračovala. Banega si navedl míč na levou a následně vypálil z hranice velkého vápna. Jeho pokus výborně vyrazil Kolář, ale k překvapení hostů se rohový kop nekoná.

25.

Útočný faul byl nyní odpískán Milanu Škodovi, který se hodně diví rozhodnutí hlavního arbitra. Míč pro Sevillu.

27.

Kolář vyběhl riskantně až do rohu velkého vápna, ale situaci proti Promesovi zvládl skvěle. Slavia dostala balón aspoň na chvíli pryč od svého vápna.

28.

Ngadeuovi zůstal nyní trochu míč pod nohou, ale domácí stoper jej pohotově uklidil do bezpečí. Sevilla přesto bude vhazovat.

29.

Hosté i nadále okupují útočnou polovinu, ale zatím ne a ne si připravit gólovou pozici. Sešívaní se velmi dobře brání.

30.

I další centr z pravé strany odvrátila defenzíva Slavie, která i nadále odolává tlaku soupeře.

31.

Teď měli domácí velké štěstí. Masopust se neukázal jako dobrý obránce a točil se zády k Promesovi v pokutovém území. Ten následně ustál souboj s Masopustem a tečovanou ranou orazítkoval břevno.

32.

Hosté již rozehráli rohový kop, ale bezúspěšně. Slavia má však v posledních minutách velké starosti v defenzivní činnosti.

33.

Dlouhý míč na Stocha ustrážil před slovenským fotbalistou hostující Kjaer, po jehož zásahu se bude kopat od brány Vaclíka.

34.

Masopust byl nyní faulován Promesem těsně za pokutovým územím, ale píšťalka sudího zůstala němá. Hrát tak mohou hosté.

35.

Ti ovšem směrem dopředu nic nepředvedli a budou se muset opět bránit. Po centru Masopusta a zásahu hostující obrany následuje roh Slavie.

36.

Stochův centr byl ovšem hravě odvrácen hostujícími hráči. Bořil se posléze opřel do balónu na dobrých pětatřiceti metrech, ale jeho volej mířil vysoko na tribuny.

37.

Ngadeu vystoupil proti Banegovi a je pískáno. Hostující hráč si míč chytře dloubl a nechal se domácím bekem faulovat.

38.

Banega z nadějné standardní situace přestřeluje bránu, za což sklidil potlesk domácích tribun. Ondřej Kolář si již staví míč k odkopu.

39.

Kúdela v těsném osobním souboji odzbrojil čistým způsobem Mesu, který se zlobí na sudího. Ten však nedovolený zákrok neodpískal.

40.

Ben Yedder nyní marně sprintoval za pasem za obranu. Blíž k míči měl opět Kolář, který může v poklidu rozehrávat.

41.

Navas směřoval prudký centr z pravé strany, avšak ke smůle hostů trefil jen připraveného Deliho, který balón odkopává pryč.

42.

Stoch se posléze nechal trochu unést svými fanoušky. Jeho rána z velké dálky mu sjela z nártu a skončila vedle Vaclíkovy brány.

43.

Velká chyba domácích hráčů musel řešit Kolář výběhem do pravé strany vápna. Tam se střetl s Promesem a sudí s menší prodlevou píská pokutový kop pro Sevillu.

43.

Kolář ještě za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

44.

Tak to je velká škoda pro domácí. WISSAM BEN YEDDER si vzal na starost nařízenou penaltu a prudkou ránu umístil přesně k levé tyči ze svého pohledu. Kolář sice vystihl směr střely, ale na balón nemohl dosáhnout.

45.

První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1

Skončil první poločas.

První půle je za námi. Slavia jí začala výborně a hned ve 14. minutě se ujala vedení. Stochův centr z rohu vrátil do ohně Škoda a Michael Ngadeu balón uklidil do odkryté brány. Sevilla poté převzala otěže a vyslala Slavii první varování. Promesova rána skončila na břevnu, které domácí zachránilo. Krátce před pauzou se však již Sevilla radovala. Po chybě spoluhráčů fauloval Kolář Promese a kopala se penalta. Tu ve 44. minutě dokázal proměnit Wissam Ben Yedder, který vykřesal pro svůj celek naději do druhého poločasu.

46.

Začal druhý poločas.

46.

No to jsou věci. Uplynulo nad deset vteřin a je tady penalta pro Slavii. Hosté nechali propadnou nákop za sebe, Bořil poté přesprintoval Navase, který jej v pokutovém území fauloval.

47.

Eden je podruhé na nohou a překypuje radostí. TOMÁŠ SOUČEK se zachoval velmi zkušeně a penaltu chladnokrevně proměnil tvrdou ranou pod břevno. Vaclík proti jeho pokusu neměl sebemenší nárok.

49.

Ben Yedder nyní podklouzl a při svém pádu trefil Deliho kopačkou na koleno. Domácí fotbalista chvíli zůstal ležet na trávníku, ale vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

50.

Ben Yedderovu přihrávku nemohl Banega stihnout na hrací ploše. Autové vhazování pro Slavii.

51.

Navasův prudký centr v pohod zlikvidoval Deli, ale Sevilla mohla pokračovat v útoku. Další nabídku Navase srazili domácí a hosté se následně ke střel již nedostali.

52.

Následoval centr z pravé strany, který však Vaclík v pohodě stáhl ze vzduchu. Slavia se nyní do zakončení nedostala.

53.

Kolář nyní chyboval při rozehrávce a Sevilla mohla ohrozit prázdnou bránu. Na poslední chvíli ovšem míč srazil na roh Souček.

54.

Vedení 2:1 si domácí neužili příliš dlouho a začínáme prakticky od začátku. Rohový kop sice domácí odvrátili, ale na odraženém míči dostal jeden z hostů balón k MUNIRU EL HADDADIMU, který naprosto bravurním volejem překonal Ondřeje Koláře.

56.

Zajímavý centr domácích našel na hranici vápna Masopusta, který si chtěl příliš okatě vymodlit další penaltu. Sudí správně nechal hru pokračovat.

58.

Sevilla je teď na koni a snaží se přidat třetí branku. Domácí však tuto situaci zatím nepřipouští.

60.

Masopustova přihrávka na Škodu byla z kategorie nepřesných, ale atak Slavie pokračoval. Tedy až do chvíle, kdy odcentroval Stoch do pokutového území, kde však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

61.

Bořil si nyní nerozuměl se Stochem, který si šel pro přihrávku po zemi. Místo toho následoval nákop vpřed, který skončil jen v zámezí.

63.

Dlouhý aut Slavie nepřinesl žádnou další šanci. Navíc šel poté míč do zámezí od Bořila, načež následuje aut Sevilly.

64.

Banegův centr z přímého kopu dostal do bezpečí Král. Následoval další pokus o centr Promese, jehož nabídka byla sražená na rohový kop.

65.

Slavia po roh mohla přejít do rychlého brejku, ale Stoch byl trefen do zadní části těla. A tak útočili hosté. Banegův další centr končí znovu rohovým kopem.

66.

I proti němu se ale Slavia ubránila, ale obléhání Sevilly pokračuje i nadále.

67.

Až nyní si může Kolář chystat míč k odkopu. Sarabia si příliš předkopl balón a akce hostů je u konce.

67.

Alex Král u střídaček zezadu podkopl svého soupeře a od sudího vidí žlutý kartónek.

68.

Kjaer vyhrál důležitý souboj se Škodou a po Součkově chybě mohla přejít Sevilla do brejku. Ten ovšem skončil po nepřesné přihrávce Sarabii.

69.

Hosté poté rozehrávali další standardku. Tu sice přizvedl před vápnem jeden z hráčů Sevilly, ale v pokutovém území na jeho teč nedokázal nikdo dosáhnout.

71.

Traoré nyní zkoušel své štěstí dalekonosnou ranou, nicméně svůj pokus nasměroval jen do rukavic Tomáše Vaclíka.

72.

Míč po Stochově centru nedoletěl ke Škodovi, jelikož dobrou obrannou práci odvedl hostující stoper Kjaer.

73.

Ben Yedder výborně hledal na hrotu svého kolegu, ale skvěle si počínal v obraně Ngadeu, který tělem odstavil svého protivníka.

74.

První střídání obstarali hosté. Mesu nahrazuje Gonalons.

75.

Hosté poté rozehrávali rohový kop, proti kterému Slavia výborně zakročila a mohla navíc přejít do brejku. V něm byl ovšem Stoch dle všeho zastaven čistým způsobem.

76.

Střídá také Slavia. Milan Škoda pouští do hry Petera Olayinku.

77.

Slavia nyní nemůže pokračovat v ataku. Hlavní sudí totiž viděl útočný faul a rozehrávat tak bude Tomáš Vaclík.

79.

Přihrávku po lajně nyní zlikvidoval Navas, který navíc dostal loktem od Jana Bořila přímo před střídačkami. Faul se ovšem nepíská.

80.

Sarabia má pro dnešek odpracováno. Místo něj přichází André Silva.

81.

K dlouhému autu Bořila se protlačil Souček, který ovšem nezakončil přesně. Následuje odkop od Vaclíkovy brány.

83.

Deli se sice zlobí, ale byl to právě on, od koho šel míč za čáru. Sevilla tak bude kopat další roh.

84.

Velmi dobrý centr si našel na malém vápně Gómez. Ten se však drží za hlavu, jelikož své zakončení z dobré pozice nenasměroval mezi tři tyče.

85.

Sevilla mohla nyní rozhodnout. Po Banegově centru na zadní tyč vrátili hosté míč před bránu, kde donutil Ben Yedder svou hlavičkou Koláře k vynikajícímu zákroku.

87.

Na hrací ploše zůstává nyní ležet Lukáš Masopust a Slavia si tak může na chvíli oddechnout.

88.

Olayinka dle názoru sudího fauloval ve vzdušném souboji Gómeze a domácí hráč dost možná i za následné protesty uviděl žlutou kartu.

89.

Stoch dostal do úzkých Součka, který následně ztratil míč. Sevilla ovšem z následného brejku nic nevytěžila.

90.

Také El Haddadi putuje ze hřiště. Na trávník se podívá Vázquez.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+1

V závěru střídá i Slavia. Lukáš Masopust jde ze hry a nahrazuje jej Jaromír Zmrhal.

90+3

Skončil druhý poločas.

I druhý poločas je za námi a ani po něm neznáme postupujícího. Slavia byla blíže k postupu krátce po pauze, kdy byl ve vápně faulován Bořil. Tomáš Souček následně pokutový kop proměnil, když prudkou ranou pod břevno nedal Vaclíkovi šanci. Za sedm minut později však bylo srovnáno. Munir El Haddadi vykouzlil parádní volej, kterým překonal Koláře. Sevilla byla ve zbytku poločasu aktivnějším týmem a mohla rozhodnout. Ben Yedder však hlavičkou z malého vápna Koláře nepřekonal, a tak se bude prodlužovat.

91.

Začalo první prodloužení.

92.

Deli směřoval svou přihrávku za obranu na Krále, který na míč nedosáhl. Navíc se středopolař Slavie nacházel v ofsajdovém postavení.

93.

Miroslav Stoch dnešní duel nedohraje. Místo něj jde na hřiště Mick van Buren.

94.

Teď měla velkou kliku pro změnu Sevilla. Po odraženém centru od rohového kopu míč propadl k Součkovi na malé vápno, odkud domácí hráč špičkou kopačky nepřekonal Vaclíka.

95.

Zmrhal poté rozehrával další standardku, ale jeho centr proletěl nad hlavami všech zúčastněných v pokutovém území.

96.

Nyní je mávám ofsajd na straně Sevilly. V něm byl usvědčen Andre Silva a rozehrávku si tak vezme na starost Ondřej Kolář.

98.

Tak to je velká rána pro domácí a všechny jejich fanoušky. Promes skvěle nacentroval z levé strany, načež jeho nabídku na přední tyči usměrnil hlavou do sítě FRANCO VÁZQUEZ.

100.

Sevilla navíc nepouští Slavii do blízkosti Tomáše Vaclíka. Nyní již nemají domácí co ztratit a musí vše vsadit na jednu kartu.

102.

Ještě není rozhodnuto, ani zdaleka. Domácí totiž srovnávají na 3:3. Souček místo střely z hranice vápna posunul míč do pravé strany šestnáctky, odkud se ranou na zadní tyč prosazuje MICK VAN BUREN.

103.

Slavia následně zahrávala další rohový kop, ale tomu se hostující fotbalisté v pohodě ubránili.

104.

Marko Rog přichází do hry jako čerstvý hráč na úkor Wissama Ben Yeddera.

105.

V prvním prodloužení se nastavuje 1 minuta.

105+1

Olayinka byl nakonec faulován Kjaerem na levé straně a Slavia tak má možnost standardní situace.

105+2

Hosté se však tomuto nebezpečí ubránili a první část prodloužení je pomalu u konce.

105+2

Skončilo první prodloužení.

106.

Začalo druhé prodloužení.

106.

Alex Král odchází ze hřiště a zahraje si také Michal Frydrych.

108.

Velmi dobrý centr z pravé strany si ve vápně našel Souček, který ale slabou hlavičku poslal do rukavic Tomáše Vaclíka.

109.

Navas následně po souboji se Součkem zůstal na trávníku a dle všeho jej trápí křeče.

110.

Příliš dlouhý nákop přišel ze slavistické poloviny. Domácí tak ztrácejí míč ve prospěch hostů.

111.

Tomáš Souček si hodně okatě šel pro penaltu a sudí mu na lep neskočil. Navíc domácímu hráči ukázal žlutou kartu.

112.

Sevilla se nyní brání jen za cenu dlouhých odkopů. Nakonec však dokázala balón získat a v hloubi své poloviny se nechali její hráči faulovat.

113.

Sevilla se nyní dostal do dalšího útoku, ale nabíhající Rog byl v ofsajdovém postavení, a tak jeho zakončení bylo zbytečné.

114.

Zmrhal navíc fauloval Vázqueze na polovině hřiště a obrana Sevilly si může na chvíli oddechnout.

116.

Slavia se marně snažila probít se vzduchem do pokutového území, avšak Sevilla jejich pokusy rozbila ihned na hranici vápna.

117.

Ani další dlouhý nákop nebyl úspěšný. Navíc odražený balón sebrali hostující hráči, kteří jej vyvážejí pryč.

118.

Traoré byl nyní na nějakých třiceti metrech faulován. Následuje tedy standardní situace pro Slavii.

119.

No tak to jsou neskutečné věci, které se dějí v Praze. Zmrhalovu ránu zastavila zeď, ale Slavia dostal míč do vápna, odkud Olayinkovu střelu tečoval jako poslední IBRAHIM TRAORÉ, který posílá Slavii do čtvrtfinále.

120.

Ve druhé části prodloužení se nastavuje 1 minuta.

120+1

Olayinka mohl dát konečnou podobu výsledku, ale jeho tutovku zneškodnil výborně Tomáš Vaclík.

120+2

Utkání právě skončilo.

Je konec tohoto neskutečného duelu. Slavia do něj vstoupila skvěle a po čtvrthodině vedla 1:0. Rohový kop Stocha sklepl do ohně Škoda a Michael Ngadeu dopravil míč do odkryté brány. Sevilla poté převzala otěže a svírala svého soka. Promesovo varování v podobě břevna sešívaným nestačilo, a tak přišel trest v závěru poločasu. Po Kolářově faulu se kopala penalta a tu dokázal proměnit Wissam Ben Yedder.

Po několika sekundách druhé půle kopala po Navasově faulu na Bořila penaltu také Slavia. Tu s přehledem přetavil ve druhý gól domácích Tomáš Souček. Sešívaná radost ovšm vydržela jen nějakých sedm minut. Poté se výstavně trefil z voleje Munir El Haddadi a začínalo se od začátku. Hosté poté byli aktivnějším týmem a mohli rozhodnout v 85. minutě. Ben Yedder ovšem nechal vyniknout Ondřeje Koláře.

První prodloužení začalo šokem pro domácí. V 98. minutě poslal Sevillu poprvé v zápasu do vedení Franco Vázquez. Jenže Slavia nic nezabalila. Ve 102. minutě vykřesal naději pro sešívané po přiťuknutí Součka Mick van Buren. Druhá část prodloužení dlouho posílala dál Sevillu, ale vše se změnilo ve 119. minutě. Po skrumáži ve velkém vápně se po několik tečích hostující obrany Olayinkovy střele prosadil Ibrahim Traoré. Slavia tak po naprosto senzačním výkonu otevírá brány čtvrtfinále.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji dobrou noc a u dalších online přenosů na shledanou.