Krejčí odehrál za Boloňu celý zápas, ale porážce nezabránil. Fiorentina remizovala

9. 12. 2018 17:54
Fotbalisté Fiorentiny odvrátili v 15. kole italské ligy porážku na hřišti Sassuola v sedmé minutě nastavení. O remíze 3:3 rozhodl svým prvním gólem v soutěži belgický útočník Kevin Mirallas. Všech šest branek padlo v závěrečných 35 minutách. Na lavičce Fiorentiny se poprvé objevil devatenáctiletý český útočník Martin Graiciar, ale do zápasu nezasáhl.
Ladislav Krejčí v dresu Boloni
Ladislav Krejčí v dresu Boloni | Foto: ČTK

Domácí se dostali po brankách Duncana a Babacara do dvougólového vedení. Za hosty snížil Simeone, který se trefil po dlouhých 876 minutách. Rychlá odpověď přišla z kopačky Sensiho deset minut před koncem základní hrací doby a Sassuolo po pěti nepovedených domácích zápasech, ze kterých získalo pouze čtyři body za remízy, mířilo za vítězstvím.

Pak ale potkala domácí tým komplikace v podobě vyloučení Djuričiče a vzápětí snížil Benassi. V nastaveném čase se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Milenkovič dostal druhou žlutou kartu. "Fialkám" se i přes ztracenou početní výhodu podařilo vybojovat bod zásluhou střídajícího Mirallase, který se trefil poprvé od letního příchodu do Fiorentiny.

Boloňa v sestavě s Ladislavem Krejčím prohrála na hřišti Empoli 1:2. Český záložník odehrál celý zápas, ale druhé porážce za sebou nezabránil. Sestupem ohrožený tým v lize naposledy zvítězil na konci září proti Udine a v sezoně stále čeká na první venkovní výhru.

Atalanta zvítězila na hřišti Udine 3:1 díky hattricku kolumbijského útočníka Duvána Zapaty. Tým z Bergama patří mezi pět nejlépe hrajících mužstev na venkovních stadionech v Serii A, Udine je třetím nejhorším domácím týmem. Na svém hřišti získalo z osmi zápasů pouze sedm bodů. Domácí opět hráli bez zraněného záložníka Antonína Baráka.

Chievo dál čeká na první vítězství, ale už počtvrté za sebou poslední tým tabulky alespoň remizoval. Tentokrát v Parmě 1:1.

Janov i v deseti uhrál remízu se Spalem 1:1. Domácí oslabil už v 11. minutě obránce Criscito, který nevybíravým zákrokem fauloval Schiattarellu. Rozhodčí neváhal a janovského kapitána vyloučil. O čtyři minuty později zužitkovali hosté početní výhodu zásluhou Petagna. Do poločasu srovnal nejlepší ligový střelec Piatek, který proměnil penaltu. Polský útočník dal v tomto ročníku Serie A už jedenáctou branku, čímž se dostal před Cristiana Ronalda.

Oba týmy prožívají špatné období a v posledních pěti zápasech ani jeden z nich nevyhrál.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Sassuolo - Fiorentina 3:3 (63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas), Empoli - Boloňa 2:1 (10. Caputo, 80. La Gumina - 41. Poli), Parma - Chievo 1:1 (53. Alves - 47. Stepiński), Udine - Bergamo 1:3 (12. Lasagna - 2., 62. a 80. Zapata), Janov - Spal Ferrara 1:1 (38. Piatek z pen. - 15. Petagna),

20:30 AC Milán - FC Turín.

1. Juventus Turín 15 14 1 0 32:8 43
2. Neapol 15 11 2 2 32:14 35
3. Inter Milán 15 9 2 4 27:13 29
4. AC Milán 14 7 4 3 24:18 25
5. Lazio Řím 15 7 4 4 22:18 25
6. Bergamo 15 6 3 6 29:20 21
7. AS Řím 15 5 6 4 26:20 21