Kozlové získali první bod, Leverkusen vyhrál nad Hamburkem. V čele bundesligy zůstává Dortmund

24. 9. 2017 20:14
Kolín získal až v šestém kole německé bundesligy letošní první bod, když uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Hannoveru. Zůstává ovšem stále na posledním místě bundesligové tabulky. Leverkusen porazil hladce Hamburk 3:0 a posunul se na desáté místo.
Kevin Volland
Kevin Volland | Foto: Reuters

Hannover - Fotbalisté Kolína nad Rýnem získali první bod v bundesligové sezoně. Bezbrankovou remízu uhráli na hřišti dosud neporaženého Hannoveru. Hamburk prohrál počtvrté v řadě, tentokrát nestačil na Leverkusen.

Hannover po návratu mezi elitu spoléhá především na defenzivu, v šesti zápasech udržel už počtvrté čisté konto. Proti beznadějně poslednímu týmu tabulky se ale nedokázal prosadit střelecky. V největší šanci zápasu hlavičkoval domácí Salif Sané pouze do břevna.

Kolínští "Kozlové" i přes první bodový zisk zůstali na chvostu průběžného pořadí. Hannover je čtvrtý, když poprvé v historii neprohrál ani jeden z úvodních šesti zápasů.

Leverkusen rozhodl o vítězství v rozmezí tří minut úvodního dějství. Ve 20. minutě nejprve umístil skákavou střelu do brány Kevin Volland a o chvíli později si připsal gól v prvním bundesligovém zápase Argentinec Lucas Alario.

Na konečných 3:0 upravil v 83. minutě druhým gólem v zápase Volland. Leverkusen díky zisku tří bodů soupeře přeskočil a je desátý, Hamburk se propadl na patnáctou příčku.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Hannover - Kolín nad Rýnem 0:0, Leverkusen - Hamburk 3:0 (20. a 83. Volland, 23. Alario).