Portugalci vyhráli v Polsku i bez Ronalda, za Rumunsko skóroval sparťan Chipciu

11. 10. 2018 22:44
Portugalci vyhráli nad Polskem 3:2, Rumonsko i díky brance sparťana Chipciua vyhráli v Litvě 1:2.
Portugalci se radují z druhé výhry v Lize národů.
Portugalci se radují z druhé výhry v Lize národů. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Portugalska v Chorzówě porazili 3:2 Polsko a vyhráli i druhé utkání v Lize národů. O vítězství úřadujících mistrů Evropy, kteří nastoupili bez hvězdného Cristiana Ronalda, rozhodli André Silva, Bernardo Silva a vlastní branku si dal Kamil Glik.

Polsko poslal do vedení Krzysztof Piatek, ale Portugalci třemi góly skóre otočili. V 77. minutě sice snížil Jakub Blaszczykowski po přihrávce Roberta Lewandowského, který odehrál jubilejní 100. zápas za reprezentaci, ale hosté těsný náskok udrželi a navázali na výhru nad Itálií. Poláci mají ve skupině A3 na kontě stejně jako Italové jediný bod.

Dramatické vítězství si ve skupině C4 připsalo Rumunsko. Hosty poslal v Litvě do vedení sparťanský obránce Alexandru Chipciu, ale domácí v 90. minutě vyrovnali. Rumunsko ale přesto dokázalo vybojovat tři body, protože ve čtvrté minutě nastavení se prosadil Alexandru Maxim.

Ve čtvrtek se také hrála přípravná utkáni, z nichž nejzajímavější příběh nabídl duel Francie s Islandem. mistři světa totiž minutu před koncem zachránili remízu 2:2 a protáhli sérii neporazitelnosti na 14 zápasů. Francouzi přitom doma v Guingampu ještě v 86. minutě prohrávali o dvě branky.

Island poslal po půlhodině hry do vedení Birkir Bjarnason a po přestávce přidal druhý gól Kári Árnason. Hosté pak dlouho drželi naději na první výhru po devíti zápasech bez vítězství (2 remízy, 7 proher), ale v 86. minutě si dal vlastní gól Hólmar Eyjólfsson a v 89. minutě z penalty vyrovnal Kylian Mpabbé.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy národů:

Skupina A3:

Polsko - Portugalsko 2:3 (1:2)

Branky: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski - 32. A. Silva, 43. vlastní Glik, 52. B. Silva.

Izrael - Skotsko 2:1 (0:1)

Branky: 52. Peretz, 75. vlastní Tierney - 25. Mulgrew. ČK: 61. Souttar.

1 Skotsko 2 1 0 1 3:2 3
2 Izrael 2 1 0 1 2:2 3
3 Albánie 2 1 0 1 1:2 3

Skupina C4:

Litva - Rumunsko 1:2 (0:1)

Branka: 90. Zulpa - 13. Chipciu, 90.+4 Maxim.

Kosovo - Malta 3:1 (1:0)

Branka: 30. a 81. Kololli, 68. Muriqi - 51. Agius. ČK: 70. Mifsud.

Faerské ostrovy - Ázerbájdžán 0:3 (0:1)

Branka: 28. a 85. z pen. Oliveira, 67. Nazarov.

Rijád: Argentina - Irák 4:0 (1:0)

Branky: 18. Martínez, 53. Pereyra, 82. Pezzella, 90.+1 Cervi.

Cardiff: Wales - Španělsko 1:4 (0:3)

Branky: 89. Vokes - 8. a 29. Alcácer, 19. Ramos, 74. Bartra.

Guingamp: Francie - Island 2:2 (0:1)

Branky: 86. vlastní Eyjólfsson, 89. Mbappé z pen. - 30. Bjarnason, 58. Árnason.

Tampa: USA - Kolumbie 2:4 (0:1)

Branky: 50. Acosta, 53. Wood - 36. Rodríguez, 56. Bacca, 74. Falcao, 79. Borja.

San Nicolás: Mexiko - Kostarika 3:2 (1:2)

Branky: 33. Guzmán, 56. Martín, 71. Jiménez z pen. - 29. Campbell, 44. Ruiz z pen.