Spartak Moskva znovu dostal od Porta pět gólů

14. 4. 2011 23:05
Spartak Moskva - FC Porto 2:5 (první zápas 1:5)
Radost fotbalistů Porta
Radost fotbalistů Porta | Foto: Reuters

Moskva - V Evropské lize vypadl poslední český fotbalista Marek Suchý ze Spartaku Moskva, který ve čtvrtfinálové odvetě podlehl Portu 2:5. První duel prohrál ruský celek dokonce 1:5.

Suchý odehrál v děravé obraně Spartaku celé utkání. Do semifinále postoupily další dva portugalské kluby Benfica Lisabon a Braga a španělský Villarreal.

Semifinálové dvojice tvoří Braga - Benfica Lisabon a FC Porto - Villarreal.

V evropské lize vše směřuje k pyrenejskému semifinále
VIDEO Fanouška namíchlo vyloučení, a tak nakopl sudího

Portugalský mistr Porto si udržel stoprocentní bilanci na hřištích soupeřů, kde uspěl v tomto ročníku Evropské ligy posedmé. Svěřenci trenéra Andrého Villase-Boase navíc zvítězili v desátém soutěžním utkání za sebou.

Hosty poslal na Lužnikách do vedení ve 28. minutě Brazilec Hulk a jejich náskok navýšil v nastaveném čase prvního poločasu z rohového kopu Uruguayec Cristian Rodríguez.

Po přestávce padlo v ofenzivně laděném utkání dalších pět branek. Za Porto se trefili Kolumbijci Fredy Guarín a nejlepší střelec soutěže Radamel Falcao, jenž dal jedenáctý gól.

V závěru uzavřel skóre střídající Portugalec Rúben Micael. Spartak, který je v ruské lize po čtyřech kolech na předposledním místě, pouze dvakrát snížil zásluhou Arťoma Dzjuby a střídajícího Brazilce Ariho.

Villarreal potvrdil postup další výhrou

Villarreal vyhrál na hřišti Twente Enschede 3:1 a potvrdil vysoké domácí vítězství 5:1. Úvodní branku sice vstřelil ve 32. minutě domácí záložník Emir Bajrami, ale hosté v druhém poločase utkání třemi góly otočili.

Hráči Villarrealu se radují po vstřelení branky Valencii během utkání španělské Primera Division. | Foto: Reuters

Po hodině hry nejprve vyrovnal Giuseppe Rossi, jehož penaltě předcházelo vyloučení domácího beka Dwighta Tiendalliho. Italský útočník se trefil podesáté v soutěži a ztrácí jediný zásah na vedoucího Falcaa.

Na něj navázal rovněž z pokutového kopu Marco Ruben a v poslední minutě střídající Cani.

Benfice se v Eindhovenu nepovedl úvod a po brankách Maďara Balázse Dzsudzsáka a Jeremaina Lense prohrávala po 25 minutách 0:2. Při výsledku 4:1 z prvního utkání by tak hráčům PSV stačil k postupu jediný gól.

V nastavení první půle však nejprve snížil brazilský stoper Luisao a v 63. minutě vyrovnal z penalty paraguayský útočník Óscar Cardozo na konečných 2:2.

Braga postupuje po bezbrankové remíze

Braga uhrála s Dynamem Kyjev postupovou remízu 0:0 a prodloužila svou domácí sérii bez inkasované branky v evropských pohárech na pět utkání a 450 minut.

Domácí náskok uhájili, přestože od 29. minuty hráli bez vyloučeného Brazilce Paula Césara. Tři minuty před koncem vyrovnala počet mužů na hřišti červená karta pro Gorana Popova.

V úvodním duelu, který skončil na Ukrajině 1:1, byl pro změnu vyloučen útočník Dynama Andrej Ševčenko.

Výsledek:

Spartak Moskva - FC Porto 2:5 (0:2)
52. Dzjuba, 72. Ari - 28. Hulk, 45.+2 C. Rodríguez, 48. Guarín, 54. Falcao, 89. Rúben Micael. Rozhodčí: Kassai (Maď.). První zápas 1:5, postoupilo Porto.

Sporting Braga - Dynamo Kyjev 0:0
Rozhodčí:
Eriksson (Švéd.). ČK: 29. Paulo César - 87. Popov. První zápas 1:1, postoupila Braga.

Twente Enschede - Villarreal 1:3 (1:0)
32. Bajrami - 60. Rossi z pen., 84. Ruben z pen., 90. Cani. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 58. Tiendalli (Twente). První zápas 1:5, postoupil Villarreal.

PSV Eindhoven - Benfica Lisabon 2:2 (2:1)
17. Dzsudzsák, 25. Lens - 45.+3 Luisao, 63. Cardozo z pen. Rozhodčí: Stark (Něm.). První zápas 1:4, postoupila Benfica.