Šlágr mezi AC a Juventusem skončil bezgólovou remízou, Zima byl u remízy Turína

23. 1. 2022 22:57
Český fotbalista David Zima nastoupil v italské lize podruhé za sebou v základní sestavě, jeho FC Turín ale doma ve 23. kole po brance inkasované v závěru pouze remizoval se Sassuolem 1:1. Šlágr mezi AC Milán a Juventusem Turín skončil bez branek.
Olivier Giroud a Giorgio Chiellini
Olivier Giroud a Giorgio Chiellini | Foto: Reuters

Neapol zdolala poslední Salernitanu 4:1 a po třetím vítězství za sebou stejně jako AC Milán ztrácí čtyři body na první Inter Milán, který ale oproti nim odehrál o duel méně. AS Řím vyhrál na hřišti Empoli 4:2.

FC Turín poslal do vedení po 16 minutách hry Sanabria. Domácí byli na dosah třetí ligové výhry za sebou, dvě minuty před koncem základní hrací doby ale zařídil dělbu bodů Raspadori. Turín zůstal desátý.

Souboj AC Milán - Juventus nabídl minimum šancí. Domácí se od 28. minuty museli obejít bez zraněného útočníka Ibrahimovice. Turínské mužstvo zůstalo na pátém místě.

K vítězství Neapole nad Salernitanou pomohly i dva pokutové kopy, které proměnili kapitán Mertens a Insigne. Hosté hráli téměř celý druhý poločas v deseti.

AS Řím rozhodl o vítězství v Empoli v pasáži od 24. do 37. minuty, kdy vstřelil všechny čtyři branky. Dvakrát se trefil Abraham a po jednom gólu přidali Oliveira a Zaniolo. Výsledek po změně stran upravili domácí Pinamonti a Bajrami. Empoli nevyhrálo už šest kol, Římané se posunuli na šestou příčku.

Spezia porazila Sampdorii 1:0 díky Verdeho brance v 69. minutě a vyhrála třetí kolo po sobě. Naopak janovský celek prohrál počtvrté za sebou. Od 73. minuty hosté hráli v oslabení.

Fiorentina navzdory vyloučení remizovala v Cagliari 1:1. Oba týmy neproměnily penaltu.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Cagliari - Fiorentina 1:1 (47. Joao Pedro - 75. Sottil), Spezia - Sampdoria Janov 1:0 (69. Verde), FC Turín - Sassuolo 1:1 (17. Sanabria - 88. Raspadori), Neapol - Salernitana 4:1 (17. Jesus, 45.+3 Mertens z pen., 47. Rrahmani, 53. Insigne z pen. - 33. Bonazzoli), Empoli - AS Řím 2:4 (55. Pinamonti, 72. Bajrami - 24. a 33. Abraham, 35. Oliveira, 37. Zaniolo), AC Milán - Juventus Turín 0:0.

20. Salernitana 22 3 2 17 14:53 10

Poznámka: Salernitaně byl za nenastoupení k zápasu proti Udine odečten jeden bod.