Překvapení v osmifinále Ligy mistrů. Sevilla vyřadila Manchester United, dál jde i AS Řím

Aktualizováno 13. 3. 2018 23:21
Sevilla porazila Manchester United na jeho vlastním hřišti 2:1. O obě branky se postaral Ben Yedder.
Saúl Ňíguez a Antoine Griezmann slaví gól Atlética na hřišti Sevilly v 25. kole španělské ligy. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Sevilly v osmifinále Ligy mistrů vyhráli na Old Trafford 2:1 nad Manchesterem United a po remíze 0:0 z domácího duelu poprvé prošli do čtvrtfinále. Dvěma góly o postupu španělského celku rozhodl střídající Wissam Ben Yedder, za domácí tým v závěru pouze snížil Romelu Lukaku.

Dál jde i AS Řím, který doma zvítězil 1:0 nad Šachtarem Doněck a postup mu po prohře 1:2 z Ukrajiny zajistilo pravidlo o gólech vstřelených na soupeřově hřišti. Jedinou branku odvetného utkání, které český útočník Patrik Schick proseděl jen na domácí lavičce, dal Edin Džeko. Hosté navíc po vyloučení Ivana Orděce dohrávali v deseti.

Ben Yedder přišel v Manchesteru na hřiště v 72. minutě a jen šest minut mu stačilo k tomu, aby se stal hrdinou zápasu. V 74. minutě otevřel skóre a čtyři minuty nato přidal svou osmou branku v této sezoně Ligy mistrů. V pořadí střelců patří francouzskému útočníkovi druhé místo, víc gólů dal pouze Cristiano Ronaldo z Realu Madrid (12).

Sevilla díky Ben Yedderovi zvládla souboj dvou posledních vítězů Evropské ligy a na čtvrtý pokus postoupila poprvé do čtvrtfinále Ligy mistrů. Španělský celek se navíc po Manchesteru City stal teprve druhým týmem v sezoně, který dokázal United na Old Trafford porazit.

O výhře AS Řím rozhodl exteplický útočník Džeko v 52. minutě. Šachtar na Olympijském stadionu nedokázal ani jednou vystřelit na branku a deset minut před koncem navíc šance doněckého klubu na postup minimalizoval vyloučením Orděc.

"Giallorossi" do čtvrtfinále doprovodili Juventus a Itálie díky nim bude mít poprvé od sezony 2006/07 dvojnásobné zastoupení mezi nejlepší osmičkou Ligy mistrů.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - FC Sevilla 1:2 (0:0)

Branky: 84. Lukaku - 72. a 78. Ben Yedder. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Rashford - Banega, Ben Yedder, Correa, Sarabia. Diváci: 74.909. První zápas 0:0, postoupila Sevilla.

Manchester United: De Gea - Valencia (77. Mata), Smalling, Bailly, Young - Lingard (77. Martial), Fellaini (60. Pogba), Sánchez, Matič, Rashford - Lukaku. Trenér: Mourinho.

Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Sarabia, N'Zonzi, Vázquez (88. Pizarro), Banega, Correa (89. Geis) - Muriel (72. Ben Yedder). Trenér: Montella.

AS Řím - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)

Branka: 52. Džeko. Rozhodčí: Undiano - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Florenzi, Manolas - Stěpaněnko, Fred, Ferreyra. ČK: 79. Orděc (Doněck). Diváci: 47.693. První zápas 1:2, postoupil AS Řím.

AS Řím: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti. Trenér: Di Francesco.

Doněck: Pjatov - Butko, Orděc, Rakickij, Ismaily - Marlos (82. Dentinho), Fred, Taison, Stěpaněnko (74. Patrick), Bernard - Ferreyra. Trenér: Fonseca.