Hoffenheim vyhrál i díky asistenci Kadeřábka, Bayern znovu zaváhal

3. 11. 2018 18:16
Borussia Dortmund se v čele německé fotbalové bundesligy odpoutala od Bayernu Mnichov už na rozdíl čtyř bodů.
Thomas Müller
Thomas Müller | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili v německé lize na hřišti Leverkusenu 4:1. Přihrávkou na druhý gól se o to zasloužil i český obránce Pavel Kadeřábek, který nacentroval míč z pravé strany přesně na hlavu Joelintona. Ve druhém poločase Hoffenheim přidal ještě dvě branky a vyhrál v lize potřetí za sebou.

Hertha Berlín, na jejíž lavičce zůstal po celý zápas reprezentační záložník Vladimír Darida, inkasovala doma od Lipska tři góly. Dvakrát skóroval kanonýr Werner a krásnou branku v 75. minutě přidal Cunha, který se zpoza vápna trefil pod břevno.

Fotbalisté Lipska si spravili chuť po dvou remízách a jsou nejlépe bránícím týmem v lize, když v deseti zápasech dostali pouze devět branek.

Bayern Mnichov překvapivě klopýtl v domácím utkání s Freiburgem, s kterým inkasoval v závěru a remizoval 1:1. Obhájce titulu otevřel skóre až v 80. minutě zásluhou Gnabryho, za hosty vyrovnal v 89. minutě Holer.

Na druhém místě tabulky ztrácí Bayern už čtyři body na Dortmund, který porazil Wolfsburg 1:0. Jediný gól utkání dal ve 27. minutě Reus, který je s šesti ligovými góly nejlepším střelcem Borussie.

Za Norimberk odehrál celé utkání Ondřej Petrák, který se do základní sestavy vrátil po dvouzápasové odmlce způsobené zraněním stehna. Jeho tým remizoval v Augsburgu 2:2.

Schalke porazilo Hannover 3:1 a odskočilo od sestupových příček. Naopak Hannover se trápí dál, v lize zatím posbíral jen šest bodů.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Augsburg - Norimberk 2:2 (11. Finnbogason, 59. Schmid - 54. Fuchs, 88. Mühl), Bayern Mnichov - Freiburg 1:1 (80. Gnabry - 89. Holer), Leverkusen - Hoffenheim 1:4 (30. Bellarabi - 34. a 73. Joelinton, 19. Nelson, 49. Grifo z pen.), Schalke - Hannover 3:1 (57. Bin Tálib z pen., 71. Embolo, 89. Uth - 70. Weydandt), Wolfsburg - Dortmund 0:1 (27. Reus), Hertha Berlín - Lipsko 0:3 (7. a 53. Werner, 75. Cunha).

1 Dortmund 10 7 3 0 30:10 24
2 Bayern Mnichov 10 6 2 2 18:11 20
3 Lipsko 10 5 4 1 19:9 19
4 Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 23:13 17
5 Mönchengladbach 9 5 2 2 20:12 17
6 Brémy 9 5 2 2 17:14 17
7 Hoffenheim 10 5 1 4 22:14 16
8 Hertha Berlín 10 4 4 2 15:13 16