Sparta porazila Dynamo Kyjev i Číňany. Teplice mají skalp polského Zabrze

26. 1. 2019 14:13
Fotbalisté Sparty vyhráli oba dnešní přípravné zápasy na soustředění ve Španělsku. V prvním utkání s Dynamem Kyjev sice ztratili dvougólové vedení, ale devět minut před koncem jim zajistil cenné vítězství 3:2 nad účastníkem jarní fáze Evropské ligy střídající Adam Hložek. Odpoledne Letenští v odlišné sestavě porazili čínský tým Peking Žen-che 4:1 a ovládli i šestý duel zimní přípravy.
Nicolae Stanciu.
Nicolae Stanciu. | Foto: Milan Kammermayer

Hlavní postavou první půle proti Kyjevu byl sparťan Nicolae Stanciu. Rumunský záložník nejprve v 17. minutě po zblokované střele se štěstím dostal do šance Benjamina Tetteha, který před gólmanem nezaváhal, a v první minutě nastavení se nádherně trefil z přímého kopu za vápnem přímo do šibenice.

Dvě minuty po přestávce z podobné pozice snížil Cygankov a v 64. minutě další krásnou ranou z dálky do horního rohu srovnal Alibekov. Letenští si však výhru nad druhým celkem ukrajinské ligy, který byl na podzim v pohárech soupeřem Slavie a Jablonce, vzít nenechal. Po Hanouskově centru se z první prosadil teprve šestnáctiletý Hložek.

Po dlouhém zranění se vrátil útočník Václav Kadlec, který odehrál posledních 20 minut.

Do odpoledního utkání nasadil trenér Zdeněk Ščasný odlišnou sestavu, i v ní však sparťané dominovali. V 36. minutě si svůj první gól po návratu na Letnou připsala jedna ze zimních posil Martin Hašek. Osmý celek uplynulé sezony čínské ligy krátce po pauze vyrovnal z penalty, ale ve zbytku zápasu už kraloval favorit. Dvakrát se trefil mladý útočník Václav Drchal a skóre uzavřel Michal Sáček.

Sparta po nepovedeném podzimu figuruje v lize až na pátém místě, ale v zimní přípravě se jí zatím daří. V pondělí na úvod soustředění ve Španělsku porazila maďarský MOL Vidi 3:1 a vyhrála i předchozí tři přípravné zápasy.

Teplice zvítězily na úvod soustředění na Kypru nad polským Górnikem Zabrze 2:0 a vyhrály i ve čtvrtém zápase zimní přípravy. Karviná naopak podlehla druhému týmu druhé maďarské ligy Zalaegerszegu 1:2.