Slavia vyhrála přestřelku s Boleslaví, Baník poskočil na pohárové příčky

8. 12. 2018 17:13
Fotbalisté Slavie vyhráli v 18. ligovém kole nad Mladou Boleslaví 3:2 a opět vedou tabulku o čtyři body před mistrovskou Plzní. Domácí Pražany poslal do vedení ve 20. minutě z penalty Milan Škoda a po pauze zvýšili už na 3:0 Miroslav Stoch s Peterem Olayinkou. V 87. minutě snížil Nikolaj Komličenko, který pak v nastavení coby nejlepší střelec soutěže dal z pokutového kopu už svůj sedmnáctý gól v sezoně, ale srovnat už hosté nedokázali. Boleslav prohrála s červenobílými v lize pošesté za sebou a zůstala na osmém místě.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Slavii i potrestaného režiséra hry Hušbauera celou první půli dominovala hosté mohli děkovat jen brankáři Šedovi, že nedostali více gólů. První velkou šanci měl domácí kapitán Škoda, který ale po rohu hlavičkoval v dobré pozici nad.

Pražané i díky řadě standardek stupňovali tlak. Ve 13. minutě si naskočil na centr Deli a hosty podržel Šeda. Mladoboleslavský gólman poté vyrazil dvě Stochovy střely a inkasoval až ve 20. minutě.

Rozhodčí Proske po zhlédnutí videa nařídil penaltu za faul Džafiče na Olayinku a Škoda se z pokutového kopu nemýlil. Slávistický kapitán skóroval poprvé od srpna, kdy jediným gólem zařídil výhru 1:0 v Mladé Boleslavi.

Hosté za celou první půli ani jednou nevystřelili, do druhého dějství ale vstoupili aktivněji. Ve 48. minutě vystihli Mladoboleslavští chybu v domácí rozehrávce, Komličenko však z úhlu Koláře nepřekonal.

Naopak druhý nejlepší kanonýr nejvyšší soutěže slávista Stoch o tři minuty později zaznamenal jedenáctý gól v ročníku, když s přehledem přehodil hostujícího brankáře Šedu po kolmici od Traorého.

V 56. minutě Olayinkovu tečovaná střela skončila na břevně mladoboleslavské branky a z dorážky Zmrhal minul. Olayinka se neprosadil ani v 67. minutě, kdy jej vychytal Šeda. O šest minut později se však už nigerijský útočník dočkal, když hlavou doklepl do sítě centr od Stocha. Slava počtvrté za sebou dala v ligovém utkání tři góly, naopak Boleslav inkasovala více branek než za předchozích pět kol dohromady.

Poklidný závěr se změnil v nečekané drama. Nejprve po Traorého chybě a Matějovského přihrávce s přehledem zakončil únik střelou k tyči hostující Komličenko a ruský kanonýr pak v druhé minutě nezaváhal ani z penalty, kterou nařídil Proske po zhlédnutí videozáznamu za faul Traoré na Nováka. Na senzační srovnání však už hostům nezbyl čas.

Karviná překvapila Jablonec

Ostravští hráči přehráli Bohemians 1905 2:0 a svého pražského soka zdolali ve všech třech vzájemných zápasech kalendářního roku bez obdržené branky. Vyrovnaný duel Baník zlomil lepší produktivitou, jeho góly vstřelili v 69. minutě Daniel Holzer a v závěru Patrizio Stronati. "Klokani" už sedm kol čekají na vítězství.

Karviná doma zaskočila Jablonec 2:1, v první lize naplno bodovala po osmi zápasech a posunula se z posledního na předposlední místo tabulky o skóre před Duklu.

Severočeši v nejvyšší soutěži přerušili sérii devíti utkání bez porážky a mohou přijít o třetí příčku. Zápas 18. kola v úvodu gólově otevřel domácí Tomáš Wágner, do přestávky odpověděl Tomáš Holeš a v 67. minutě o karvinském triumfu rozhodl Dávid Guba.

Olomoučtí ukončili třízápasové čekání na gól i na vítězství a Slovácko dnes doma porazili 1:0. První výhru po čtyřech zápasech Sigmě zajistil Martin Nešpor, který se prosadil už v úvodu utkání a poté ve druhém poločase neproměnil penaltu. Hosté naopak zaznamenali první ligovou ztrátu pod vedením trenéra Martina Svědíka.

Aktualizujeme

18. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Branka: 69. Holzer, 90. Stronati. Rozhodčí: Franěk - Blažek, Vlasjuk. ŽK: J. Šašinka, Jánoš - Reiter. Diváci: 8421.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo (75. Granečný), Jánoš, Hrubý, Holzer (84. Stáňa) - O. Šašinka, J. Šašinka (59. Diop). Trenér: Páník.

Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Záviška (59. Reiter), M. Hašek ml., F. Hašek (71. Mašek), Vodháněl - Nečas (53. Hilál). Trenér: M. Hašek st.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 9. Wágner, 67. Guba - 25. Holeš. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Dresler. ŽK: Čolič, Wágner, Ba Loua, Galuška - Jovovič, Lischka, Doležal, Kubista, Považanec, Kratochvíl, Hovorka. Diváci: 2428.

Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Dramé, Smrž, Lingr (54. Ba Loua) - Galuška, Wágner (79. Ramírez), Guba (86. Piroch). Trenér: Hrnčár.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman (84. Břečka) - Kratochvíl (90. Sobol), Kubista, Považanec, Jovovič (79. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 7. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Jemelka, Houska, Plšek - Janošek, Juroška, Kalabiška. Diváci: 2985.

Olomouc: Buchta - Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek - Falta (90.+3 Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) - Dvořák, Nešpor (77. Yunis). Trenér: Jílek.

Slovácko: Trmal - Juroška (81. Petr), Krejčí, Hofmann, Divíšek - Navrátil (61. Rezek), Janošek (46. Kuchta), Daníček, Havlík - Kalabiška, Zajíc. Trenér: Svědík.