Bayern prohrál v Leverkusenu, Dortmund díky remíze navýšil náskok

2. 2. 2019 17:56
Bayern Mnichov prohrál v Leverkusenu 1:3 a utrpěl první porážku od listopadu.
Joshua Kimmich a spol. na pozápasovém "koberečku" před fanoušky
Joshua Kimmich a spol. na pozápasovém "koberečku" před fanoušky | Foto: Reuters

Borussia Dortmund remizovala v 20. kole německé fotbalové ligy na hřišti Frankfurtu 1:1, přesto navýšila náskok v čele soutěže na sedm bodů.

Šlágr kola mezi prvním a pátým týmem tabulky začal lépe favorizovaný Dortmund a ve 22. minutě se po skvělé Guerreirově práci prosadil kapitán Reus. Eintracht ale dokázal do poločasu srovnat. Jovič si naskočil na Da Costův centr a 14. gólem v sezoně se posunul do čela tabulky střelců.

Bayern v Leverkusenu vedl zásluhou záložníka Goretzky, který v 43. minutě dal čtvrtý gól za poslední tři zápasy. Domácím se ale po změně stran povedl obrat. Na Baileyho parádní trefu z přímého kopu navázal Volland a třetí gól přidal po brejku do otevřené obrany střídající Alario.

Bavorský velkoklub prohrál čtvrtý zápas v ligové sezoně, což je stejný počet jako za celý minulý ročník. Navíc přišel o sérii sedmi vítězných zápasů. Obránce David Alaba nastoupil za Bayern k 328. zápasu a překonal klubovou legendu Uliho Hoenesse.

Český souboj mezi Ondřejem Petrákem z Norimberku a Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem z Brém skončil nerozhodně 1:1.

Hráči Brém sahali po druhé venkovní výhře za sebou po gólu střídajícího Johannese Eggesteina, ale Norimberk vyrovnal v 87. minutě zásluhou Ishaka. Krátce předtím dostal záložník Petrák žlutou kartu. Jeho tým se ziskem bodu odpoutal z posledního místa, Brémy jsou desáté.

V zápase Hoffenheimu s Düsseldorfem došlo na souboj nejmladšího trenéra bundesligy Juliana Nagelsmanna (34 let) s nejstarším Friedhelmem Funkelem (65 let). Domácí poslal do vedení v 16. minutě z penalty nejlepší střelec týmu Kramarič, ale po změně stran vyrovnal hlavičkou Hennings.

Za Hoffenheim odehrál celý duel Pavel Kadeřábek, Vladimír Darida nastoupil na závěrečných 19 minut, prohře Herthy Berlín doma s Wolfsburgem 0:1 ale nezabránil.

Německá fotbalová liga - 20. kolo: Eintracht Frankfurt - Dortmund 1:1 (36. Jovič - 22. Reus), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:1 (65. Weghorst), Hoffenheim - Düsseldorf 1:1 (16. Kramarič z pen. - 46. Hennings), Leverkusen - Bayern Mnichov 3:1 (53. Bailey, 63. Volland, 87. Alario - 41. Goretzka), Norimberk - Brémy 1:1 (86. Ishak - 64. J. Eggestein), Schalke - Mönchengladbach 0:2 (85. Kramer, 90.+1 Neuhaus).

1. Dortmund 20 15 4 1 51:20 49
2. Mönchengladbach 20 13 3 4 41:18 42
3. Bayern Mnichov 20 13 3 4 44:23 42
4. Lipsko 20 11 4 5 38:18 37
5. Eintracht Frankfurt 20 9 5 6 40:27 32
6. Wolfsburg 20 9 4 7 29:27 31
7. Leverkusen 20 9 3 8 32:31 30
8. Hoffenheim 20 7 8 5 38:29 29