Sparta vítězně, na Julisce remíza a problémy se světly

FOTO Začala liga: diváci na střechách, hasiči a pivo
V horkém pátečním odpoledni museli fanoušky  v ochozech vršovického Ďolíčku osvěžovat hasiči proudem vody. Studenou sprchou byl pro fandy Klokanů i výsledek prvního zápasu nové sezony Synot ligy.
Sparťané totiž vyhráli 2:1. Letenský celek poslal do vedení Nešpor po velké chybě brankáře, druhou branku přidal Hušbauer, za domácí snížil Šmíd.
...nebo z balkonu sousedních domů.
Ti, kteří našli místo do ochozů stadionu si osvěžili tradičním pivem v kelímku.
Aktualizováno 25. 7. 2014 23:02

Praha - Fotbalisté Sparty vyrazili za obhajobou titulu v Synot lize dnešním vítězstvím 2:1 v úvodním zápase 1. kola na hřišti pražského rivala Bohemians 1905.

O góly Letenských se postarali Nešpor a Hušbauer, o snížení se zasloužil Šmíd.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Druhý páteční zápas mezi Duklou Praha a ostravským Baníkem byl ve druhé půli za stavu 0:0 přerušen. Důvodem je výpadek elektrického proudu, kvůli čemuž se stadion Na Julisce na tři čtvrtě hodiny zahalil do tmy. Nudný zápas téměř bez šancí byl nakonec bez branek také dohrán.

Lehčí problémy s proudem byly už v průběhu první půle, v 55. minutě však definitivně vypadl a nemohlo se pokračovat ve hře. Přerušen musel být i televizní přenos na kanálu Slovak Sport.

Dukla tak doma v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nezvítězila, Baník prodloužil sérii bez porážky na sedm utkání.

První gól zavinila hrubka Havránka

Oba týmy se hned v úvodu vyměnily velké šance. Nejprve šel sám na Havránka Přikryl po přihrávce Dočkala, ale gólman Bohemians zmenšil střelci střelecký úhel a vyrazil míč na roh.

Na druhé straně zase Costa vyrobil hrubici, když namazal Moravcovi, ten napálil míč do připraveného Bičíka a Mikuš parádní dorážkou zpoza vápna trefil břevno.

Velkou chybu soupeře nakonec využila Sparta. Havránek dostal malou domů a místo rychlého odkopnutí začal před dobíhajícím Nešporem kličkovat, sparťanský útočník ho o balón obral a poslal ho do prázdné brány.

Bohemka byla poté trochu opařená a Sparta kontrolovala hru. Do přestávky ta vydržel stav 1:0.

Krátká přestřelka přišla v druhém poločase

Po přestávce začali hráči v letním počasí v poklidném tempu, ale to se brzy změnilo. Nejprve zahrozil opět Nešpor, který si opět obhodil Havránka, ale na brankové čáře zaskočil Šmíd.

Hned na to ale Kadeřábek poslal centr na Lafatu, který ve vápně sklepl míč na Hušbauera a ten ukázal, proč byl loni nejlepším ligovým střelcem.

Dlouho se ale Letenští neradovali. Po standardní situaci totiž Bohemka snížila. Na centr Rady si naběhl Šmíd a hlavičkou usměrnil míč k tyči. Bičík po další standardní situaci musel řešit kroucený centr Rady na zadní tyč, který ale vytáhl.

Nešpor mohl po přihrávce Dočkal přidat pojistku, ale z blízku ho vychytal Havránek, který zakročil a i s pomocí tyče nepustil míč za svá záda. Bohemka se poté ještě tlačila za vyrovnáním, ale obranu hostů nepřetlačila.

Zápas tak skončil vítězstvím Sparty 2:1, tedy stejně jako oba vzájemné duely v minulém ročníku.

1. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 56. Šmíd - 26. Nešpor, 54. Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Pochylý. ŽK: Růžička - Hušbauer. Diváci: 5000.

Bohemians 1905: Havránek - Růžička, E. Brabec, Šmíd, Kalina - Krch (75. Lietava), Jindřišek - Moravec, Rada, Engelmann (62. Bratanovič) - Mikuš (87. Artemuk). Trenér: Pivarník.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer (90.+1 Kováč), Vácha, Dočkal - Přikryl (79. Breznaník), Lafata, Nešpor (70. Vacek). Trenér: Lavička.

Dukla Praha - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Ratajová. ŽK: Čajič, Matěj Hanousek - Stronati, Frydrych, Mensah, Baránek. Diváci: 2425.

Dukla: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Gedeon, Čajič - Berger (84. Hlinka), Krmenčík (78. Beauguel), Juroška (64. Mareš). Trenér: Kozel.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Stronati, Baránek, Holzer - Štěpán (66. Kukec), Greguš, Lindpere (40. Mensah), De Azevedo - Svěrkoš (89. Byrtus) - Narh. Trenér: Svědík.