Dukla díky hattricku Hanouska zdolala slavný Celtic 5:3

Aktualizováno 4. 7. 2015 19:20
Výsledky přípravných fotbalových zápasů.
Radost pražské Dukly.
Radost pražské Dukly. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté pražské Dukly si připsali v letní přípravě na novou sezonu cenný skalp. Ve Skotsku dnes porazili tamního ligového mistra slavný Celtic Glasgow v přestřelce 5:3, o což se nejvíce zasloužil záložník Marek Hanousek, který zaznamenal hattrick.

Dukla vyhrála i pátý zápas

Dukla potvrdila výbornou aktuální formu a vyhrála i pátý zápas letní přípravy. Hlavní hvězdou zápasu byl Marek Hanousek, který dal dvě branky v první půli a po změně stran zkompletoval z penalty hattrick. Mohl skórovat dokonce čtyřikrát, ale těsně po druhém zásahu mu zkazilo radost břevno.

Slavný skotský celek po celý zápas jen dotahoval. V první půli dvakrát srovnal ztrátu, ale na třetí vedoucí gól Dukly už nedokázal zareagovat. Jakub Mareš zvýšil hlavičkou na 4:2, pak sice snížil Van Dijk, ovšem poslední slovo měl střídající Přikryl.

"Klokani" porazili Norimberk

Nečekanou výhru si připsali i Bohemians 1905. "Klokanům" se v předchozím průběhu přípravy výsledkově nedařilo, dnes ale zvítězili v Německu nad Norimberkem 1:0. O výhře proti celku z druhé bundesligy rozhodl v 76. minutě Patrick Schick. Norimberk vedl do utkání jako kapitán bývalý český reprezentant Jan Polák.

Teplice v Modré u Děčína remizovaly s německou třetiligovou Saskou Kamenicí. Soupeře poslal v 16. minutě do vedení bývalý hráč Severočechů útočník Martin Fenin, už za dvě minuty ale srovnal Tomáš Vondrášek. Nerozhodně hrálo také Brno, které s druholigovým Táborskem sice otočilo skóre, ale jihočeský celek si gólem v závěru zajistil remízu 2:2.

Ostravě výsledkově hrubě nevyšel zápas proti Senici. Pátý celek uplynulé sezony slovenské ligy rozstřílel Baník vysoko 5:0 a za vítězný celek se jednou trefil i český ofenzivní záložník Jan Kalabiška.

Souboj se slovenským celkem nevyšel ani Slovácku. Tým z Uherského Hradiště podlehl 0:3 úřadujícímu šampionovi Trenčínu, který se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů.

Liberci duel s celkem z druhé bundesligy nevyšel. Slovan, který čeká kvalifikace Evropské ligy, podlehl Lipsku jasně 0:3. Další pohárový účastník Jablonec pak remizoval rovněž s německým druholigovým FSV Frankfurt 2:2. Stoper Beneš a Bosnaň Crnkič v první půli v rozmezí několika desítek sekund otočili skóre, ale soupeř po pauze srovnal.

Mladá Boleslav, která se chystá na 2. předkolo Evropské ligy, rozdrtila šestý tým uplynulého ročníku rakouské ligy Ried 5:0. Hattrickem se blýskl navrátilec z Plzně útočník Jan Chramosta, Milan Baroš tentokrát nehrál.

Špatnou formu v přípravě potvrdila Jihlava, která na turnaji v Žirovnici podlehla druholigovým Českým Budějovicím 4:5. Neuspěla ani v souboji o třetí místo, v němž prohrála 1:2 s nováčkem nejvyšší soutěže Zlínem. Ten předtím nestačil na druholigové Znojmo, které turnaj vyhrálo.

Přípravná fotbalová utkání:

Celtic Glasgow - Dukla Praha 3:5 (1:1)

Branky: 28. Griffiths z pen., 43. Mackay-Steven, 83. Van Dijk - 13., 36. a 49. z pen. Marek Hanousek, 59. Jakub Mareš, 85. Přikryl.

Sestava Dukly: F. Rada - Jurendič (60. Kluk), Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek (46. Vrzal) - Považanec (60. Néstor), Gedeon (46. Daniel Tetour), Marek Hanousek - Berger (60. Koval), Beauguel (60. Přikryl), Jakub Mareš (60. Krmenčík). Trenér: Kozel.

MAS Táborsko - Zbrojovka Brno 2:2 (1:0)

Branky Brna: 54. Michal Škoda, 73. Čtvrtníček.

Sestava Brna, I. poločas: Martin Doležal II. - R. Buchta, Malík, Košťál, Keresteš - Lacko, Zoubele, Brigant, Chrien, Lutonský - Klán. II. poločas: Veselý - Fall, P. Buchta, Jakub Šural, D. Pospíšil - Vávra, Weber, Čtvrtníček, Přichystal, Michal Škoda - Moukanza. Trenér: Kotal.

AS Trenčín - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 40. a 62. Wesley, 30. vlastní Slovácko.

Sestava Slovácka: Heča - Kuncl (60. Prajza), Hoffman (60. Simerský), T. Rada, Reinberk (60. Jeleček) - Diviš (60. Galuška), Daníček, Šumulikoski (60. Kalouda), Valenta (60. Havlík), Civič (60. Kerbr) - Došek (46. Kovář). Trenér: Habanec.

FK Senica - Baník Ostrava 5:0 (2:0)

Branky: 19. a 57. Hlohovský, 38. a 82. Dolný, 70. Kalabiška.

Sestava Ostravy: Cakovič (46. Budinský) - Vengřinek (60. De Azevedo), Frydrych, Kaša, Holzer (46. Helešic) - Šichor (68. Byrtus), Foltyn (46. Matěj) - Mondek, Kukec, Liener (71. Pyclík) - Narh. Trenér: Korytář.

1. FC Norimberk - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Branka: 76. Schick.

FK Teplice - Saská Kamenice 1:1 (1:1)

Branky: 18. Vondrášek - 16. Fenin.

Sestava Teplic, I. poločas: Slavík - Drame, Djurič, Hošek, Urma - Takács - Vondrášek, Mozol, Breite, Potočný - Bratanovič. II. poločas: Slavík (51. Lipš) - Djurič, Lüftner, Matula, Novotný - Breite (60. Mozol) - Polanský, Táborský, Richter, Balázs - Kapolongo. Trenér: Vavruška.

RB Lipsko - Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Branky: 35. Quaschner, 40. Forsberg, 59. Strauss.

Sestava Liberce: Hroššo - Coufal (46. Mudra), Švejdík (63. Pimpara), Pokorný (46. Karišik), Fleišman (63. Sus) - Sackey (46. Soungole), Folprecht (46. Delarge) - Sýkora (63. Hadaščok), Josef Šural (77. Bong), Bartošák - Bakoš (46. Luckassen). Trenér: Trpišovský.

FK Jablonec - FSV Frankfurt 2:2 (2:1)

Branky Jablonce: 33. Beneš, 34. Crnkič.

Sestava Jablonce, I. poločas: Bárta - Romera, M. Kysela, Beneš, Mišůn - Hübschman, Greguš - Masopust, Rossi, Crnkič - Martin Doležal I. II. poločas: Bárta - Romera, Kubista, Beneš, Karavajev - Hübschman, Greguš - Tecl, M. Pospíšil, V. Vukadinovič - Wágner. Trenér: Šilhavý.

SV Ried - FK Mladá Boleslav 0:5 (0:4)

Branky: 2., 20. a 37. Chramosta, 11. Bartl, 58. J. Kysela.

Sestava M. Boleslavi: Veselovský - J. Kysela (66. Bořil), Kúdela (66. Vraštil), Křapka (66. Šisler), Mendy (66. Koch) - Ščuk, J. Rada (66. Milla) - Zahustel (66. Štohanzl), Chramosta (66. Magera), Bartl (66. Fabián) - Klobása (66. Pajer). Trenér: K. Jarolím.

Turnaj v Žirovnici:

Semifinále (2x35 minut):

Vysočina Jihlava - Dynamo České Budějovice 4:5 (2:3)

Branky: 3., 49. a 63. Mešanovič, 29. Dvořák z pen. - 12., 19. a 30. Linhart, 37. Jurdík, 43. Benát z pen.

Sestava Jihlavy: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Šulek (61. Sladký) - Marek, Nerad (61. Demeter) - Fulnek (61. Jungr), Dvořák, Batioja - Mešanovič. Trenér: Klusáček.

Fastav Zlín - 1. SC Znojmo 2:3 (1:1)

Branky: 33. Železník, 80. Bartolomeu - 40. Njire, 67. Ledecký, 71. Okleštěk.

O 3. místo (2x40 minut):

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:2 (0:1)

Branky: 52. vlastní Malý - 40. Malý, 48. Hlobil.

Jihlava: Soukup - Addo, Pedro, Kryštůfek, Sladký - Demeter (64. Kukol), Oplušil - Jungr, Nerad, Vaculík - Klíma (70. Batioja). Trenér: Klusáček.

Zlín: S. Dostál - Blanař, Hubáček, Malý, Benčík - Castanier, Janíček, Hlobil, Kopečný - Š. Červenka, Jordan. Trenér: Páník.