Kolář v nastavení vystřelil Plzni zlatou remízu s Petrolulem

31. 7. 2014 21:50
Daniel Kolář a Radim Řezník
Daniel Kolář a Radim Řezník | Foto: CPA Eduard Erben

Ploješť - Fotbalisté Plzně si z úvodního utkání 3. kola Evropské ligy na hřišti rumunského týmu Petrolul Ploješť vezou cennou remízu 1:1.

Ještě v nastavení totiž Západočeši prohrávali, ovšem střídající Daniel Kolář gólem po luxusním centru kapitána Horvátha zařídil nadějnější výsledek pro odvetu.

O jediný gól rumunského celku se postaral rovněž střídající hvězdný útočník Adrian Mutu, který se prosadil přízemní ranou v 75. minutě.

Plzeň držel spolehlivý Kozáčik

Kouč Dušan Uhrin nemohl ještě využít služby zraněného Mariána Čišovského, který byl v minulosti vyhlášen nejlepším obráncem rumunské ligy. V záloze dal přednost Vaňkovi před Kolářem a v útoku Bakošovi před Teclem.

Lépe začala Ploješť, která měla územní převahu. Zlobil především útočník Toto Tamuz, jeho střely, jakož i pokusy jeho spoluhráčů ovšem spolehlivě tlumil velmi dobrý Kozáčik.

Plzeň byla nebezpečná zejména z pravé strany, kde se dařilo Petrželovi. Největší šanci vypracoval právě on ve 34. minutě, když jeho nabídku poslal Vaněk hlavou těsně nad.

Hubník zaspal při gólu Mutua

O pět minut později pálil parádně zpoza vápna Horváth, brankář domácích Pecanha ale Petrolul zachránil.

Po přestávce se oběma týmům dlouho nedařila finální fáze. Plzeň často ztrácela míče a do šancí se nedostávala. Domácí začali spoléhat spíše na rychlé brejky, také oni ale byli nepřesní.

Když už začínali všichni zainteresovaní spekulovat o bezbrankové remíze, dostal se k míči Mutu, Hubník jej nestihl atakovat a někdejší útočník Chelsea skóroval přesnou ranou k tyči.

Kolář zachránil aspoň remízu

Hned vzápětí mohl zvýšit Tamuz, zamířil ale těsně vedle. Plzeň si v závěru vypracovala velký tlak, který gradoval v nastaveném čase. Bakoš nejprve spálil velkou šanci po centru Kovaříka, aby vzápětí přetavil Horváthův centr z levé strany ve vyrovnání hlavičkující Kolář.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Petrolul Ploješť - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 75. Mutu - 90.+1 Kolář. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Brooks (všichni Angl.). ŽK: Albín, Priso - Hubník, Řezník. Diváci: 14.000.

Ploješť: Pecanha - Alcénat, Geraldo Alves, Gerson, Fanchone - De Lucas, Hoban - Nepomuceno (74. Priso), Albín (56. Mutu), Teixeira - Tamuz (87. Nkoyi). Trenér: S. Lucescu.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava (86. Kolář), Horváth - Petržela (75. Hrošovský), Vaněk, Pilař (82. Kovařík) - Bakoš. Trenér: Uhrin ml.