Lyon vymazal Mladou Boleslav, veze si výhru 4:1

31. 7. 2014 20:54
Radost fotbalistů Lyonu z gólu v síti Mladé Boleslavi.
Radost fotbalistů Lyonu z gólu v síti Mladé Boleslavi. | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli doma v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy s favorizovaným Olympiquem Lyon 1:4.

Svěřenci Karla Jarolíma jsou po první porážce v sezoně na pokraji vyřazení. Už v první půli skórovali Yattara a Gonalons, za stavu 0:1 neproměnil penaltu domácí Ščuk. Po pauze se trefil podruhé Yattara a Umtiti, za Boleslav snižoval Rosa. Odveta ve Francii se hraje za týden.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Středočechům vůbec nevyšel vstup do zápasu. Lyon otevřel skóre hned z první akce. Umtiti posadil míč na hlavu Yattary a ten se nemýlil.

Hra ale byla nadále vyrovnaná a favorit si nevypracoval žádný trvalejší tlak. Boleslav mohla dokonce vyrovnat na 1:1. Jenže Ščuk po faulu na Mageru neproměnil pokutový kop. Boleslav dostala druhou šanci na vyrovnání. Ďuriš hlavou minul a dobíhající Bořil na zadní tyči promáchnul, Magera pak ve skluzu mířil těsně vedle.

A francouzský soupeř ve 36. minutě trestal. Na Mvuembův roh si naskočil nepokrytý kapitán Gonalons a další umístěnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Druhý poločas zahájila obrovská boleslavská chyba. Po dvou minutách se Smejkal nedomluvil s vybíhajícím Hruškou, obránce šel před vybíhajícím gólmanem do skluzu a míč získal volný Yattara, který s ním takřka došel až za čáru a připsal si druhý zásah v zápase.

V 66. minutě domácím svitla naděje, když ze Skalákova rohu hlavičkující Rosa poprvé překonal Lopese. Vzápětí to ale už opět bylo o tři branky. Po další chybě v obraně Středočechů se dostal k odražené střele Umtiti a krásně se trefil do horního růžku.

V závěru překazil další boleslavské snížení pozorný gólman Lyonu, když nadvakrát vychytal střídajícího Vukadinoviče i dalšího náhradníka Šislera.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FK Mladá Boleslav - Olympique Lyon 1:4 (0:2)

Branky: 66. Rosa - 9. a 47. Yattara, 36. Gonalons, 67. Umtiti. Rozhodčí: Welz - Schiffner, Foltyn (všichni Něm.). ŽK: Magera, Rosa, Ďuriš, Milla - Gonalons. Diváci: 4800.

M. Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Milla, Ščuk - Skalák, Magera (46. Šultes), Štohanzl (60. M. Vukadinovič) - Ďuriš (71. Šisler). Trenér: K. Jarolím.

Lyon: A. Lopes - Jallet, Biševac, B. Koné (71. Bedimo), Umtiti - Mvuemba, Gonalons, Ferri, Malbranque (64. Fekir) - Yattara (70. Benzia), Lacazette. Trenér: Fournier.