Neapol zůstává v čele, na třetí místo se vyhoupla Fiorentina

24. 1. 2016 15:02
Fiorentina se sice posunula na třetí místo, její konkurenti v boji o čelo tabulky ale mají zápas k dobru.
Gonzalo Higuaín přispěl k výhře Neapole jednou trefou
Gonzalo Higuaín přispěl k výhře Neapole jednou trefou | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapolezůstanou i po 21. kole italské ligy v čele tabulky. Na hřišti Sampdorie Janov zvítězili 4:2 a připsali si pátou výhru za sebou. Ještě lepší sérii prožívá druhý Juventus Turín, který zvítězil pojedenácté v řadě, když porazil AS Řím 1:0. Na Neapol ztrácí dva body. Neuspěl naopak Inter Milán, který s nováčkem z Carpi pouze remizoval 1:1, když inkasoval v první minutě nastavení. Fiorentina zvítězila nad FC Turín 2:0, po dvou porážkách za sebou bodovala a posunula se na třetí místo.

Neapol vykročila za dalším vítězstvím hned v úvodu. V deváté minutě dostal hosty do vedení 21. gólem v sezoně argentinský kanonýr Higuaín, o chvíli později z penalty zvýšil Insigne. Sampdoria dokázala snížit v závěru poločasu, když se po pěkné kombinaci prosadil Correa.

Vyrovnat se ale domácím nepodařilo. V 59. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Cassani a minutu nato zvýšil na 3:1 pro Neapol Hamšík. Sampdoria sice znovu vstřelila kontaktní gól zásluhou Edera, definitivně ale stvrdil vítězství hostů střídající Mertens. Janovští z posledních tří duelů nezískali ani bod.

V Turíně viděli fanoušci v prvním poločase jen několik střeleckých pokusů, se kterými si oba gólmani bez problémů poradili. První větší šanci si vypracoval až v 69. minutě domácí Juventus, Evrovu střelu však brankář Szczesny zneškodnil.

Z druhé příležitosti už Juventus skóroval: Pogba nahrál za obranu Dybalovi a argentinský útočník vstřelil 12. gól v sezoně. AS Řím poprvé po šesti zápasech nebodoval.

V 39. minutě zápasu Inter - Carpi napřáhl ke střele domácí záložník Perišič a jeho pokus Suagher tečoval přímo k Palaciovi, který zakončil do odkryté branky. Inter ale o vedení přišel v první minutě nastavení, přestože soupeř hrál po vyloučení Pasciutiho v deseti. Po Biancově přihrávce se trefil Lasagna. Inter tak z posledních tří zápasů získal pouze dva body.

První šanci zápasu ve Florencii si připravil turínský navrátilec Immobile, jeho hlavička ale nebyla přesná. Skóre otevřel v 24. minutě Iličič, na jehož přímý kop brankář Ichazo nedosáhl. Slovinský reprezentant se trefil podesáté v sezoně.

Turín po změně stran sice přidal na aktivitě, domácí ale sedm minut před koncem definitivně pojistili tříbodový zisk. Po Pasqualově rohovém kopu se hlavou prosadil stoper Rodríguez.

Lazio otočilo zápas s Chievem Verona, s nímž prohrávalo už od páté minuty po Cesarově trefě. V druhém poločase ale převzali otěže domácí, i díky dvěma brankám Candrevy zvítězili 4:1 a pošesté v řadě bodovali.

Hellas Verona ani v 21. kole nedosáhl na první výhru v sezoně. Remizoval 1:1 s FC Janov, za který poprvé nastoupily posily Suso a Cerci.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Fiorentina - FC Turín 2:0 (24. Iličič, 83. Rodríguez), Hellas Verona - FC Janov 1:1 (39. Pazzini - 19. vlastní Coppola), Inter Milán - Carpi 1:1 (39. Palacio - 90.+1 Lasagna), Lazio Řím - Chievo 4:1 (66. z pen. a 81. Candreva, 72. Cataldi, 90.+6 Keita - 5. Cesar), Palermo - Udine 4:1 (35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Théréau), Sampdoria Janov - Neapol 2:4 (45. Correa, 73. Eder - 9. Higuaín, 18. Insigne z pen., 60. Hamšík, 79. Mertens), Sassuolo - Boloňa 0:2 (68. Giaccherini, 90.+4 Floccari), Juventus Turín - AS Řím 1:0 (77. Dybala)