Finové na nájezdy udolali Švédy a skončili druzí

21. 12. 2014 19:26
Hokejisté Finska porazili v závěrečném souboji turnaje Channel One Cup v Soči Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech a skončili druzí, Švédové třetí.
Finové díky výhře nad Švéskem obsadili v Soči druhé místo
Finové díky výhře nad Švéskem obsadili v Soči druhé místo | Foto: Roman Kučera

Soči - Hokejisté Finska porazili v závěrečném souboji turnaje Channel One Cup v Soči Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech. O vítězi severského derby a zároveň i o konečném umístění na druhé a třetí příčce rozhodl v nájezdech svou druhou trefou v utkání útočník Sakari Salminen.

Přímý souboj o druhou příčku na turnaji rozehráli lépe Finové. Poté, co gólman Koskinen uchránil svou branku od pohromy po chybě spoluhráčů proti Möllerovi, prostřelil na druhé straně Karlssona zblízka Donskoi.

V polovině 24. minuty bylo vyrovnáno. Na kruhu pro vhazování mocně napřáhl Möller a nezadržitelně poslal puk za Koskinenova záda. Švédům tak stačilo pouhých sedm vteřin na využití přesilovky poté, co se proti pravidlům provinil Kivistö.

Na konci 28. minuty se Karlsson vyznamenal proti Kukkonenovi, o chvilku později už však nestačil na Salminenovu dorážku a tým Suomi byl znovu ve vedení. Ještě před druhou přestávkou byl však ve správný čas na správném místě rovněž Jimmie Ericsson a opět při početní výhodě vyrovnal.

Přes několik velkých šancí obou severských soků v průběhu třetího dějství se protáhl zápas až do prodloužení, v němž mohl rozhodnout Salmela, došlo však až na nájezdy. Poté co proměnili úvodní čtyři exekutoři Kronwall, Immonen, Möller a Donskoi, neuspěl střelou po ledě Omark a Salminen precizně provedeným bekhendovým blafákem zajistil druhý bod Finům.

Hokejový turnaj Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour:

Finsko - Švédsko 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Donskoi (Lepistö), 30. Salminen (Lepistö, Immonen), rozhodující sam. nájezd Salminen - 24. Möller (Hersley, Jimmie Ericsson), 38. Jimmie Ericsson (Hersley, Omark). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Medveděv, Birin (všichni Rus.). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 3641.

Finsko: Koskinen - Salmela, Jalasvaara, Hietanen, Lepistö, Lindell, Kivistö, Kukkonen, Melart - Donskoi, Koskiranta, Enlund - Osala, Immonen, Salminen - Leino, Ramstedt, Petrell - Jormakka, Wirtanen, Wärn. Trenéři: Kari Jalonen.
Švédsko: Karlsson - Gustafsson, S. Kronwall, Hersley, Fransson, Burström, Rahimi, Junland - Möller, Jimmie Ericsson, Omark - Petersson, Ryno, Thörnberg - Thuresson, Sjögren, Rödin - Ridderwall, J. Lundqvist, A. Johnson - Janmark-Nylén. Trenér: Pär Marts.