Filippi zazářil v Rusku opět dvěma góly, Kovář nezůstal pozadu

Aktualizováno 10. 1. 2016 18:26
Českým hokejistům se v nedělním programu KHL hodně dařilo, dvakrát se trefili Filippi i Kovář, který navrch přidal i jednu asistenci.
Tomáš Filippi.
Tomáš Filippi. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku nastříleli v KHL do sítě Novosibirsku šest gólů a o čtyři z nich se postarali čeští útočníci. Jan Kovář i Tomáš Filippi si připsali po dvou brankách, nejproduktivnější český hráč v lize Kovář přidal ještě asistenci. Hosté v souboji předních celků Východní konference zvítězili vysoko 6:2.

Sibir nastoupil v brance s Nikitou Bespalovem a náhradník Alexandra Saláka držel čisté konto více než půl zápasu. Pak ale Filippi využil přesilovku a na počátku třetí třetiny se obrana Novosibirsku sesypala. Kovář dal dva góly během 71 sekund a už v 48. minutě vedli hosté 6:1.

Filippi skóroval dvakrát i v minulém zápasu proti Novokuzněcku. Kovář zaznamenal v 46 zápasech 47 bodů a v kanadském bodování soutěže je čtvrtý.

Dalším týmům branky českých hráčů k bodům nestačily. Robert Kousal byl jediným střelcem Novokuzněcku při domácí prohře 1:5 s Ufou, gól Tomáše Zohorny už jen zmírnil porážku Chabarovsku s Nižněkamskem na konečných 2:3.

Na vlastním ledě dokázalo tři body získat jen Dynamo Moskva, o výhře 2:1 nad Rigou však rozhodlo až 57 vteřin před koncem, kdy Jakuba Sedláčka překonal v přesilovce pět na tři Ilja Nikulin. Český brankář v utkání zastavil 35 střel.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Nižněkamsk 2:3 (za domácí Zohorna 1+0), Vladivostok - Čeljabinsk 4:3 v prodl., Novokuzněck - Ufa 1:5 (za domácí Kousal 1+0), Novosibirsk - Magnitogorsk 2:6 (za hosty Kovář 2+1, Filippi2+0), Dinamo Minsk - HK Soči 2:3 po sam. nájezdech, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 2:1, Viťaz Podolsk - Jokerit Helsinky 1:3.