Filipíny byly na úvod MS krok od senzace proti Chorvatsku

30. 8. 2014 17:10
Basketbalisté Filipín na úvod mistrovství světa, na které se vrátili po 36 letech, podlehli Chorvatsku po boji až po prodloužení 78:81.
Basketbal  ilustrační foto.
Basketbal ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Sevilla - Basketbalisté Filipín na úvod mistrovství světa, na které se vrátili po 36 letech, podlehli Chorvatsku po boji až po prodloužení 78:81. Asijský celek táhl newyorský rodák Andray Blatche, který získal filipínské občanství v květnu. Pivot Brooklyn Nets byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu a s 12 doskoky dominoval také pod košem.

Chorvatský tým výborně začal a po první čtvrtině vedl 23:9. Soupeři se však povedlo manko stahovat a 3:17 před koncem normální hrací doby Blatche trojkou vyrovnal na 64:64. Filipínci dokonce sahali v závěru čtvrté čtvrtiny po vítězství, ale tříbodový pokus Jeffa Chana 20 sekund před sirénou v koši neskončil.

Ke konci prodloužení poslal nejlepší chorvatský střelec Bogdan Bogdanovič (26 bodů) svůj tým čtyřmi trestnými hody do vedení 79:75. Blatche trojkou necelých osm sekund před sirénou snížil na rozdíl bodu, ale Damjan Rudež z trestných hodů náskok pojistil.

Debutující Ukrajina začala turnaj výhrou nad Dominikánskou republikou 72:62.