Šafářová obracela, Kvitová přidala v semifinále druhý bod

Vítězný polibek Kvitové, finále Fed Cupu je na dosah ruky
V Ostravě dnes nejdříve Lucie Šafářová porazila Caroline Garciaovou 4:6, 7:6 a 6:1.
Průběhu zápasu nejspíš kapitánka francouzského výběru Amélie Mauresmová nechtěla věřit, Šáfářová totiž odvrátila pět mečbolů.
Poté světová čtyřka Petra Kvitová zvládla návrat na kurty po měsíci a půl a zdolala Kristinu Mladenovicovou 6:3, 6:4.
Obhájkyně titulu tak vedou nad Francií 2:0.
18. 4. 2015 16:08
Lucie Šafářová v prvním zápase semifinále Fed Cupu senzačně otočila zápas.

Ostrava - Semifinálový souboj Fed Cupu v ostravské ČEZ Areně odstartovaly Češky dvěma výhrami. Lucie Šafářová se proti Caroline Garciaové  dlouho dostávala do pohody, ve druhém setu jen tak tak odvrátila mečbol a ve třetím nedala soupeřce šanci. Česká jednička Petra Kvitová pak bez větších problémů přidala druhý bod po vítězství nad Kristinou Mladenovicovou 6:3, 6:4.

Utkání jsme sledovali živě ZDE.

První zápas po více téměř dvouměsíční pauze rozjela česká jednička dobře. Brzy odskočila do vedení 3:1 a i když nebyla při úderech úplně jistá, na soupeřku to stačilo. První sadu dopodávala do výsledku 6:3.

I v druhé sadě Kvitová soupeřku brejkla, ale za stavu 4:3 ztratila servis i ona a koncovka byla vyrovnaná. Mladenovicová ale neudržela nervy na uzdě, zahrála dvě dvojchyby a o gem znovu přišla. česká tenistka pak podáním potvrdila druhý bod pro domácí tým.

Šafářová odvrátila pět mečbolů

Téměř dva sety tahala světová třináctka Šafářová v duelu s jednadvacetiletou Garciaovou za kratší konec. Mladá Francouzka, 29. hráčka světa, hrála agresivně, dostávala Češku pod tlak, sama výborně podávala a diktovala tempo.

První set Šafářová ztratila po brejku v desáté hře a ve druhé sadě se ocitla na pokraji prohry za stavu 4:5. Postupně odvrátila pět mečbolů, ten poslední esem. Set pak získala v tie-breaku poměrem 7:1 a rozehrála se, zatímco Garciaová se zlomila. V rozhodujícím setu Šafářová dominovala a Francouzce vehnala slzy do očí.

Šafářová potvrdila bilanci z domácích utkání Fed Cupu. Před českými fanoušky vyhrála posedmé za sebou a bilanci si celkově vylepšila na 9:1.

České tenistky jsou v semifinále Fed Cupu posedmé za sebou. Třikrát se v uplynulých čtyřech letech radovaly z triumfu (2011, 2012 a 2014).

Semifinále tenisového Fed Cupu v Ostravě (hala, tvrdý povrch):

ČR - Francie 2:0 po prvním dnu

Šafářová - Garciaová 4:6, 7:6 (7:1), 6:1, Kvitová - Mladenovicová 6:3, 6:4.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Soči:

Rusko - Německo 2:0 po prvním dnu

Kuzněcovová - Görgesová 6:4, 6:4, Pavljučenkovová - Lisická 4:6, 7:6 (7:4), 6:3.