Favorité v NBA prohrávali, v play off uspěla jen Oklahoma

20. 4. 2014 9:58
V prvním hracím dnu play off NBA uspěla v domácí hale jen Oklahoma.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - V prvním hracím dnu play off NBA uspěla v domácí hale jen Oklahoma. Pod vedením Kevina Duranta, který nastřílel 33 bodů, Thunder porazili Memphis 100:86. Největší překvapení se zrodilo v Indianapolisu, kde Pacers coby vítězové Východní konference podlehli 93:101 Atlantě.

Toronto prohrálo s Brooklynem 87:94, v Západní konferenci Golden State vyhrálo v Los Angeles nad Clippers 109:105.

Klíčový náskok Oklahomy už v prvním poločase

Oklahoma vedla v prvním poločase nad Memphisem až o 25 bodů. Grizzlies se nevzdali, vyhráli třetí čtvrtinu 31:13, ale Thunder v závěrečné části výhodu domácího prostředí uhájili. Durantovi, který ještě doskočil osm míčů a připsal si sedm asistencí, sekundoval Russell Westbrook s 23 body a 10 doskoky, v dresu Grizzlies nasbíral Zach Randolph 21 bodů a 10 doskoků. "Třetí čtvrtina byla špatná, ale nerozložili jsme se," řekl Durant.

Proti Indianě zahrál životní zápas v play off Jeff Teague, který byl s 28 body nejlepším střelcem večera. "Tohle není turnaj NCAA (univerzitní šampionát), tady jeden zápas neznamená vyřazení. Koukneme na záznam a musíme přijít na to, jak vyhrát čtyři zápasy," řekl rozehrávač Indiany George Hill.

V Brooklynu se pokazila časomíra

Clippers dokázali v poslední čtvrtině otočit jedenáctibodovou ztrátu, ale nakonec se vedení v sérii ujali Warriors. Domácí nemohli dostatečně využít hvězdného Blakea Griffina, který kvůli hrozbě vyfaulování odehrál jen 19 minut a s 16 body a třemi doskoky zaostal daleko za svými průměry. Hosté i bez zraněného pivota Andrewa Boguta předčili soupeře v doskakování 68:50.

Brooklyn dovedli k vítězství Joe Johnson a Deron Williams, kteří dali po 24 bodech. V průběhu třetí čtvrtiny v hale přestala jít časomíra, a tak se ve zbytku utkání měřil čas na stopkách.

O limitu 24 vteřin na útok informoval týmy hlasatel.