Famózní série basketbalistů Golden State pokračuje, vyhráli po jedenácté

15. 11. 2015 11:28
Warriors letos zatím válí.
Warriors letos zatím válí. | Foto: Reuters

San Francisco - Basketbalistům Golden State hrozila první prohra v této sezoně NBA, nakonec však úřadující šampion zdolal Brooklyn v prodloužení 107:99. I po jedenácti zápasech tak drží neporazitelnost. Naopak Cleveland nastavení nezvládl a prohrál s Milwaukee 105:108 a podruhé v sezoně musel gratulovat soupeři.

Brooklyn vedl téměř celý zápas, ale Golden State znovu táhl nejlepší střelec sezony Stephen Curry. Devět sekund před koncem se však Nets dostali znovu do tříbodové vedení. Prohru však odvrátil trojkou Andre Iguodala, který využil toho, že si soupeř hlídal hlavně Curryho. Hostující Brook Lopez sice ještě měl šanci rozhodnout v normální hrací době, ale zblízka neuspěl. V prodloužení už dominoval domácí favorit a natáhl vítěznou sérii.

"Měli jsme velké štěstí, že jsme vůbec měli šanci vyhrát potom, jak jsme hráli první tři čtvrtiny. Vůbec nám to nešlo, ale pak nás zachránil Andre trojkou a věděli jsme, že už to nemůžeme pustit," řekl Curry.

Lopez si po zápae drbal hlavu kvůli nevyužité šanci rozhodnout. "Dostal jsem perfektní přihrávku a prostě jsem to zkazil. Domů je to dlouhá cesta, takže asi budu pěkně bez nálady. Jsme naštvaní, že jsme hráli dobře a nic z toho nemáme," komentoval závěrečnou střelu základní hrací doby.

37 body se blýskli James a Crawford

Clevelandu nepomohlo proti Milwaukee ani 37 bodů LeBrona Jamese, který stihl srovnat v normální hrací době i v prvním prodloužení. Jenže kolektivně hrající soupeř, v jehož dresu mělo hned sedm hráčů dvouciferný počet bodů, se ve druhém prodloužení ujal znovu vedení, které už James nesmazal. Milwaukee pomohl i klíčový útočný doskok šest vteřin před koncem, který nedal Cavaliers šanci srovnat.

Philadelphia prohrála i desátý zápas sezony a jako jediná zatím marně čeká na vítězství. Tentokráte nestačila na San Antonio poměrem 83:92. Pro Spurs to byla čtvrtá výhra v řadě.

Po dvou prohrách zabrali hráči Los Angeles Clippers, kteří doma po zlepšení ve druhé půli porazili Detroit 101:96. Zasloužili se o to zejména Blake Griffin s 34 body a Jamal Crawford, který se blýskl 37 body a osmi asistencemi.

Výsledky NBA:

Golden State - Brooklyn 107:99 po prodl., Houston - Dallas 98:110, LA Clippers - Detroit 101:96, Milwaukee - Cleveland 108:105 po druhém prodl., Phoenix - Denver 105:81, San Antonio - Philadelphia 92:83, Washington - Orlando 108:99.

2. Denver 10 5 5 50,0
3. Minnesota 9 4 5 44,4