Ochuzené formulové Melbourne ovládl suverénní Hamilton

Piloti řádili na pódiu jako malí kluci, Arnie byl za spíkra
Jednou poslal sprchu "šampusu" Nico Rosberg na Sebastiana Vettel, jindy zase německý jezdec na svého krajana a jeho týmového kolegu Lewise Hamiltona, který závod vyhrál.
Pak oba piloti "stříbrných šípů" dali síly dohromady, potrápili australské hostesky,...
... aby nakonec doslova vyhnali z pódia legendu formule 1 Jackie Stewarta, který se nechtěl nechat zkropit "bublinkami".
Ovšem celou show po Velké ceně Austrálie pro sebe ukradl Arnold Schwarzenegger coby konferenciér slavnostního vyhlašován . I když byl podle Lewise Hamiltona menší, než Brit čekal,...
Radek Vičík Radek Vičík
15. 3. 2015 7:39
Obhájce titulu Lewis Hamilton si dojel ve stylu start - cíl pro vítězství ve Velké ceně Austrálie formule 1 před týmovým kolegou Nico Rosbergem. Třetí dojel Sebastian Vettel za volantem Ferrari.

Melbourne - Obhájce titulu Lewis Hamilton si dojel ve stylu start - cíl pro vítězství ve Velké ceně Austrálie formule 1 před týmovým kolegou z Mercedesu Nico Rosbergem. Třetí dojel v Melbourne Sebastian Vettel za volantem Ferrari.

Závod jsme sledovali živě ZDE

"Lewis dnes jel jako mistr světa, ale já jsem jel každé kolo na maximum udělám všechno proto, abych ho překonal," uvedl po závodě Rosberg na adresu dnešního vítěze..

Do závodu odstartovalo pouze 15 vozů, což je nejmenší počet v úvodním závodě sezony od roku 1963. V cíli bylo odmáváno 11 monopostů, kromě posledního Jensona Buttona v McLarenu tak bodovali všichni, kteří Grand Prix dokončili.

"Odpočítávání" začalo už včera, kdy tým Manor Marussia nezprovoznil své vozy a nezúčastnil se kvalifikace. Před dnešním závodem dostal stopku Valtteri Bottas z Williamsu kvůli poraněným zádům a cestou na startovní rošt vypověděly služby Red Bull Daniila Kvjata a McLaren Kevina Magnussena.

Protože během Velké ceny odpadly další čtyři vozy - včetně nejmladšího pilota F1 všech dob, teprve 17letého Maxe Verstappena - viděla šachovnicový prapor v cíli polovina loňského závodního pole.

Další dva nováčci, Felipe Nasr v Sauberu a Carlos Sainz junior za volantem Toro Rossa si hned při svém debutu dojeli pro body.

Pro Sauber to byl vůbec povedený vstup do sezony. Po loňském totální výpadku a nulovém bodovém zisku z celé sezony má už nyní 14 bodů za páté místo Nasra a osmé Marcuse Ericssona.

Dnešní vítěz Hamilton odjel hladký závod a kromě jediné zastávky v boxech nenechal nikoho na pochybách, kdo dnes v Melbourne kraluje. Rosberg se sice několikrát pokusil dotáhnout se na britského jezdce, ale obhájce titulu bez problémů znovu přidal a hlídal si dostatečný náskok.

Vettel nezačal spolupráci s Kimi Räikköonem u Ferrari nejlepším způsobem, hned v první zatáčce si škrtl o obrubník, jeho vůz poskočil a ťuknul právě do Finova vozu. V důsledku řetězové reakce skončil ve svodidlech Pastor Maldonado z Lotusu, který byl tentokrát ve všem úplně nevinně.

Neštěstí týmu pak završil o pár kol později Romain Grosjean, který svůj monopost odstavil v boxech.

Do cíle nakonec nedojel ani Räikkönen, jenž doplatil na špatnou domluvu v boxech Ferrari a vrátil se na trať s nedotaženým levým zadním kolem. Musel proto záhy vůz odstavit a bylo po naději na slušné umístění.

Nepovedený víkend zažil McLaren, který se od začátku předsezonních testů trápí se spolehlivostí motorů Honda. Naposledy britský tým odjížděl z úvodního podniku sezony bez bodů v roce 2009.