Massa v Rakousku ukončil kvalifikační vládu Mercedesu

Radek Vičík Radek Vičík
21. 6. 2014 15:05
Felipe Massa líbá po vítězné kvalifikaci ve Spielbergu manželku Annu Rafaelu Bassiovou | Foto: Reuters

Spielberg - Až v osmé Grand Prix sezony se na první místo startu závodu formule 1 postaví jiný vůz než Mercedes.

Kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska dnes vyhrál Felipe Massa ve Williamsu. V první řadě ho doplní týmový kolega Valtteri Bottas, třetí byl lídr šampionátu Nico Rosberg v Mercedesu.

"Jsem tak šťastný. Nejen za sebe, ale za celý tým Williams. Je to opravdu úžasný moment. Musíme se soustředit na zítřejší závod. Je to perfektní situace, když máme to nejlepší možné místo - první pozici," liboval si Massa, který stál na pole position naposledy ve Velké ceně Brazílie 2008.

Hamilton nezvládl závěr kvalifikace

Naopak Lewis Hamilton, který na druhém místě MS ztrácí 22 bodů, dnes ve Spielbergu selhal, po sérii chyb nedokázal zajet měřené  kolo a v neděli vyrazí na start až z deváté pozice.

První vůz s jiným motorem než od Mercedesu byl na čtvrtém místě Fernandlo Alonso s Ferrari.

I když rakouská trať nese název Red Bull Ring, týmu Red Bull kvalifikace vůbec nevyšla. Vítěz z Montrealu Daniel Ricciardo byl pátý. Obhájce titulu Sebastian Vettel skončil dokonce až na 13. místě, když vypadl už v druhé části kvalifikace.

Dnes se dařilo nováčkům. Šestá příčka patří Kevinu Magnussenovi v McLarenu a sedmý skončil Daniil Kvjat v Toro Rossu, který na Red Bull Ringu jako jeden z mála současných pilotů F1 také závodil. Bylo to loni ve Světové sérii Renault.

O tom, komu se ve Velké ceně Rakouska dařilo, se dozvíte v neděli od 14:00 hodin v našem on-line přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Rakouska, 8. závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu: