Aktualizováno 21. 5. 2015 15:33
Výsledky čtvrtečních tréninků na Velkou cenu Monaka formule 1.
Lewis Hamilton na trati monackého okruhu.
Lewis Hamilton na trati monackého okruhu. | Foto: Reuters

Monako - První den tréninků na Velkou cenu Monaka formule 1 byl podle očekávání nejrychlejší tým Mercedes. Nejlepší čas dne zajel Lewis Hamilton (1:17,192) před Nico Rosbergem, který za ním zaostal o 74 setin vteřiny. Oba se jako jediní dostali pod hranici 1:18 minuty.

Za nimi skončilo duo od Ferrari v pořadí Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen. Ti však už měli více než vteřinový odstup od Hamiltonova času.

Dnešní monacké kroužení se spíš než tradičnímu programu úvodního dne Grand Prix podobalo testům. Na trati se totiž velmi radikálně měnily podmínky, zatímco v 10 hodin při začátku byla teplota vzduchu 16 stupňů Celsia, o devadesát minut později to bylo už o pět stupňů více.

Odpoledne se v opravdu dobrých podmínkách kroužilo asi jen třicet minut. Pak přišla havárie Roberta Merhiho v Manoru Marussia a po ní uzavření trati. A když už rozbitý stroj zmizel z úzkých uliček, začalo pršet.

Jezdci tak zůstali v boxech a ti nejodvážnější se vydali na trať na přechodných pneumatikách až na posledních deset minut druhého tréninku.

I přes všechny komplikace Hamilton stačil už během dneška odjet téměř 77 % plánované délky Velké ceny Monaka, tedy 60 z 78 kol.

Program v Monaku pokračuje v sobotu, kdy je na programu kvalifikace. V neděli od 14:00 samotná Velká cena Monaka, kterou živě vysílají stanice Sport1 HD a Sport2 HD a online přenos můžete na Aktuálně.cz sledovat živě ZDE.

Tréninky na Velkou cenu Monaka, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Monte Carlu: