25. 7. 2015 15:08
Výskledky kvalifikace na Velkou cenu Maďarska formule 1.
Lewis Hamilton vyhrál už pátou kvalifikaci po sobě.
Lewis Hamilton vyhrál už pátou kvalifikaci po sobě. | Foto: Reuters

Hungaroring - Obhájce titulu Lewis Hamilton vyhrál dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lídr šampionátu se tak poprvé v kariéře postaví na pole position v pátém závodě po sobě.

Téměř važedné maďarské horko

V úmorném vedru, při němž na okruhu naměřili teplotu asfaltu 52 stupňů Celsia, skončil druhý Hamiltonův rival a týmový kolega z Mercedesu v jedné osobě Nico Rosberg. Němec ovšem ztratil více než půl vteřiny.

Druhou startovní řadu obsadí Sebastian Vettel ve Ferrari a Daniel Ricciardo za volantem Red Bullu. Hamiltonovu suverenitu nejlépe dokumentuje fakt, že pátý Kimi Räikkonen v dalším rudém vozu z Maranella ztratil na vítěze kvalifikace už rovnou vteřinu.

Však si pak Hamilotn nad svým skvělým tempem liboval: "Zatím je to jeden z mých nejlepších víkendů. Nepamatuji, že bych někdy podal takhle dobrý výkon."

McLaren opět stávkoval

"Tradiční" problémy předvedl tým McLaren. Fernando Alonso sice na rozdíl od Jensona Buttona proklouzl do druhé části kvalifikace. Jenže tam mu na konci zkušebního kola krátce před vjezdem do boxů vůz vypověděl poslušnost a Španěnl jej musel kus cesty tlačit.

Na trať se po včerejší divoké havárii (video najdete ZDE )vrátil i Sergio Pérez, který se svým Force India obsadil konečné třinácté místo.

Velká cena Maďarska formule 1 startuje v neděli ve 14:00 hodin našeho času a živě ji můžete sledovat ZDE, závod vysílají stanice Sport1 HD a Sport2 HD.

Kvalifikace na Velkou cenu Maďarska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Mogyoródu: