Mladíci v Suzuce vypálil rybník favoritům, na vodě byli nejrychlejší

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 25. 9. 2015 8:45
Piloti formule 1 vstoupili na Suzuce do závodního víkendu Velké ceny Japonska. Úvodní trénink na Grand Prix ovládl na mokré trati překvapivě nováček Carlos Sainz ve voze Toro Rosso. Také druhý patřil mladíkovi, vyhrál Daniil Kvjat v Red Bullu.
Piloti formule 1 se museli v Suzuce vyrovnat s neustálým deštěm.
Piloti formule 1 se museli v Suzuce vyrovnat s neustálým deštěm. | Foto: Reuters

Suzuka - Nováček Carlos Sainz si dnes ráno na okruhu v Suzuce zajet svůj zatím největší úspěch v kariéře pilota formule 1. Pilot stáje Toro Rosso vyhrál na mokrém asfaltu úvodní trénink na Velkou cenu Japonska. V tom druhém triumfoval další mladý jezdec, Daniil Kvjat za volantem Red Bullu.

Mladý Španěl za podobných podmínek, při nichž došlo před rokem k nešťastné havárii Julese Bianchiho, si připsal čas 1:49,434. nikdo z dalších jedenácti pilotů s aspoň jedním měřeným kolech ho nedokázal překonat.

Viditelnost se místy rovnala nule:

Téměř prvních 45 minut trénink v hustém dešti nejel vůbec nikdo, až pak se na trať odvážil Sainzův týmový kolega Max Verstappen. Pak se podmínky vylepšili natolik, že závodníci mohli nasadit přechodné gumy do mírného mokra.

Nejvíce kol nakonec najezdil Kimi Räikkönen ve Ferrari - 15.  Naopak obhájce titulu Lewis Hamilton s Mercedesem absolvoval jen šest okruhů.

Odpoledne se podmínky na trati příliš nevylepšily, na mírně oschlé trati Kvjat zajel nejlepší okruh dne 1:48,277 minuty. Tentokrát ovšem časomírou projeli všichni jezdci s výjimkou Valtteriho Bottase s Williamsem. Rozdíly byly však propastné, poslední Alexander Rossi v Marussii ztratil na ruského lídra přes 11 vteřin.

Odpoledne místního času byl nejpilnější opět pilot Ferrari, Sebastian Vettel ujel plných 18 kol.

Zítra ráno je v Japonsku na programu kvalifikace. V neděli v neděli v 7:00 hodin našeho času startuje vlastní Velká cena Japonska formule 1 a sledovat ji můžete v našem online přenosu ZDE. Závod vysílají stanice Sport1 a Sport2.