Kvalifikace v Bahrajnu pro Mercedes, Vettel mezi poraženými

FOTO Tváře Bahrajnu: zděšený Sebastian, šťastný Nico
... a dnes navíc Vettelův vůz špatně podřazoval, čímž obhájce titulu ztrácel klíčové desetiny vteřiny.
Nico Rosberg vyhlížel do kvalifikace s nejistotou, byť právě Mercedesy v trénincích v Bahrajnu vládly.
Kvalifikace ale Rosbergovi vyšla ze všech nejlépe, takže se německý pilot postaví na první pozici startovního roštu Grand Prix Bahrajnu. Vyrovnal tak počet kvalifikačních triumfů svého otce, mistra světa Keke Rsoberga.
Lewis Hamilton, který vyhrál první dvě letošní kvalifikace, v Sáchiru potvrdil dominanci Mercedesu druhým místem.
Radek Vičík Radek Vičík
5. 4. 2014 18:04

Sáchir - Vítězem historicky první noční kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 se stal Nico Rosberg z Mercedesu, který tak navázal na pole position týmového kolegy Lewise Hamiltona z prvních dvou závodů sezony.

"Celý víkend jsem cítil postupné zlepšování. Skvěle jsme se vyrovnali s rozdílem mezi vedrem v trénincích a chladným počasím teď v kvalifikaci. Na tento okruh má výborné vzpomínky: vyhrál jsem zde titul v GP2 a startoval ve své první Grand Prix formule 1. Vyhovuje mi, tak se těším na zítřek," řekl německý jezdec

Rodinná bitva vyrovnána

Rosberg v Sáchiru vyhrál i loňskou kvalifikaci a celkově v počtu pole positions dnes dohnal pět kvalifikační triumfů otce Kekeho, který byl mistrem světa v roce 1982.

Hamilton obsadil v bahrajnské kvalifikaci druhé místo, třetí nejlepší čas zajel Daniel Ricciardo z Red Bullu. Ten ovšem odstartuje až třináctý a druhou řadu tak zaplní překvapivě Valtteri Bottas (Williams) a Sergio Pérez (Force India).

Bottas si tak v neděli vyrovná nejlepší startovní pozici kariéry a Pérez dokonce v F1 na startovní rovince ještě nikdy lépe nestál.

Až za nimi skončili exmistři světa Fernando Alonso a Kimi Räikkönen z Finska ve Ferrari a britský pilot McLarenu Jenson Button.

Vettel si stěžoval na řazení

Obhájce titulu Sebastian Vettel vypadl už v druhé části a obsadil až 11. místo. Díky trestu týmového kolegy Ricciarda, který přišel o deset míst na startu za chybu mechaniků při minulé Velké ceně, se ale Němec postaví do páté řady startovního roštu.

Vettel si po kvalifikaci stěžoval na špatnou práci převodovky svého vozu: "Ztrácel jsem při podřazování, ale Mercedes je této trati těžko k poražení. Sáchir jim skvěle sedí."

Velká cena Malajsie startuje v neděli v 17:00 hodin našeho času a můžete ji sledovat v našem online přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu, 3. závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:33,185, 2. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:33,464, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:34,051, 4. Bottas (Fin./Williams) 1:34,247, 5. Pérez (Mex./Force India) 1:34,346, 6. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:34,368, 7. Button (Brit./McLaren) 1:34,387, 8. Massa (Braz./Williams) 1:34,511, 9. Magnussen (Dán./McLaren) 1:34,712, 10. Alonso (Šp./Ferrari) 1:34,992.

Poznámka: Ricciardo bude na startu o 10 míst vzadu kvůli trestu z minulé GP Malajsie.

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz