7. 4. 2014 6:00
Patror Maldonado narazil do Estebana Gutiérreze tak tvrdě, až se Mexičanův Sauber otočil ve vzduchu.
Pastor Maldonado narazil v GP Bahrajnu 2014 do Estebana Gutiérreze tak tvrdě, až se Mexičanův Sauber otočil ve vzduchu.

Sáchir - O největší podívanou se v nedělní Velké ceně Bahrajnu formule 1 postaral Pastor Maldonado, který nekompromisně smetl Sauber mexického pilota Estebana Gutiérreze.

Maldonado měl už z dob, kdy jezdil za Williams, pověst jezdce, jehož v kokpitu F1 drží jen venezuelské petrodolary. Přesto dokázal vyhrát GP Španělska 2012 a letos získal místo u Lotusu.

Jenže v Sáchiru předvedl neuvěřitelný zkrat, když při výjezdu z boxů úplně přehlédl Gutiérreze, v plné rychlosti do něj vrazil a způsobil, že Mexičan "šel přes střechu" a závod pro něj v té chvíli skončil.

"Úplně mě překvapilo, že Pastor, který vyjížděl z depa, do mě narazil. Byl jsem jasně před ním, zatočil jsem do zatáčky a on mě otočil," řekl jezdec Sauberu, který z nebezpečně vyhlížející nehody vyvázl bez škrábanců.

Trojí trest za jednu nehodu

Maldonado se hájil tím, že mu soupeř nenechal na trati dost místa: "Musíme se na to ještě podívat, ale Esteban byl mimo svoji závodní linii. Asi pozdě zabrzdil, nevím. Myslím, že jsme měli prostě smůlu a je dobře, že mohl hned vyskočit z vozu," podal svoje vysvětlení Venezuelan.

I tak byl Maldonado za drsný manévr potrestán hned třikrát. V závodě dostal trest 10 vteřin stop and go, v příští Grand Prix v Číně přijde o pět míst na startu a ještě dostal tři trestné body. Pokud jich nasbírá dvanáct, bude automaticky vyloučen z následující Velké ceny.